Nie będzie Partii Piratów - będzie Kościół

Kilka tygodni temu rosyjskie władze odmówiły rejestracji rosyjskiej Partii Piratów. W związku z tym Rosjanie wpadli na stworzenie... Kościoła. Będzie on filią szwedzkiej Partii Piratów i działał jako organizacja religijna.

Kilka tygodni temu rosyjskie Ministerstwo Sprawiedliwości odmówiło rejestracji Partii Piratów. Swoją decyzję tłumaczyło tym, iż "piractwo, zgodnie z obowiązującym prawodawstwem, jest działalnością przestępczą i odnosi się do przestępstw przeciwko bezpieczeństwu społecznemu". Rosyjski resort definiuje piractwo jako atak na statek morski lub rzeczny, co jest przestępstwem i z tego powodu nie może zarejestrować Partii Piratów.

Teraz rosyjscy piraci zamierzają utworzyć piracki Kościół. Podobne rozwiązanie zastosowali szwedzcy piraci, którzy założyli organizację religijną. Rosyjski Kościół ma być filią szwedzkiej Partii Piratów.

Partia Piratów jest międzynarodowym ruchem społeczno-politycznym, który propaguje ochronę życia prywatnego. Walczy także o wolny dostęp do informacji, książek, zapisów audio i wideo w cybersieci oraz sprzeciwia się prywatnym monopolom. Za swój główny cel "piraci" uważają zmianę przepisów w obszarze prawa autorskiego. W Szwecji Partia Piratów wprowadziła dwóch przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Od listopada 2007 roku działa także Polska Partia Piratów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: