Nie będzie dema Fallouta 3?

Wygląda na to, że gracze nie będą mieli szans aby zanurzyć się w postapokaliptyczny świat Fallouta 3 przed oficjalną premierą. Bethesda postanowiła odnieść się do częstych spekulacji na temat wypuszczenia wersji demonstracyjnej gry.

Przedpremierowe demo Fallout 3 to coś, o czym tysiące fanów serii marzy po nocach. Niestety, Bethesda nie zostawia zbyt wielkich nadziei na tym polu. Producent ogłosił bowiem, że "nie chce marnować czasu na tworzenie takiej wersji".

Bethesda tłumaczy, że takie gry jak Fallout czy Oblivion nie sprzyjają wydawaniu wersji demonstracyjnych. Ciężko według nich wykroić pewien kawałek z gry, w której z założenia gracz może w każdej chwili udać się gdzie chce.

Producent twierdzi, że sprawiłoby to zbyt duży kłopot. Spora część zespołu pracującego nad samym Falloutem musiałaby poświęcić swój czas na decyzje jaki fragment gry udostępnić i jak to zrobić. Ludzie z Bethesdy wolą więc skupić się na tworzeniu pełnej wersji tak, aby mieć pewność dotrzymania terminu premiery.

Co ciekawe jednak, producent nie powiedział jednoznacznie, że "dema nie będzie". Może to oznaczać, że za jakiś czas zmieni zdanie i jednak poświęci czas na oddanie fragmentu gry do zabawy.

Póki co natomiast gracze nie mają innego wyjścia niż czekać na premierę Fallouta 3. Przypomnijmy, że została ona wyznaczona na czwarty kwartał przyszłego roku.


Zobacz również