Nie będzie dodatków Ultimate Extras dla Windows 7

W ramach usługi Windows Ultimate Extras Microsoft dostarcza właścicielom Vista Ultimate - najbardziej zaawansowanej wersji systemu - bezpłatne aplikacje, zwiększające jego funkcjonalność. Firma poinformowała właśnie, że dla najbogatszej edycji Windows 7 dodatków Ultimate Extras nie będzie.

Windows Ultimate Extras to pomysł ciekawy, ale chyba niewykorzystany - po dwóch latach od premiery Visty użytkownicy edycji Ultimate otrzymali zaledwie dwie ciekawe aplikacje: Dreamscene oraz dodatek zwiększający funkcjonalność Bitlockera.

7 powodów, aby pokochać Windows 7

W pierwszej becie Windows 7 w menu Start nie figuruje pozycja Windows Ultimate Extras. Okazuje się, że gigant z Redmond w ogóle nie planuje implementacji usługi w Windows 7 Ultimate. Informację podał serwis ArsTechnica, powołując się na źródła bliskie Microsoftowi. Anonimowe źródło mówi, że zespół odpowiedzialny za rozwój okienek zamierza skupić się na udoskonalaniu funkcjonalności nowych okienek, dodając: "w konsekwencji nie planujemy stworzenia dodatków Ultimate Extras".

W pierwszej becie Windows 7 nie znajdziesz funkcji Ultimate Extras

W pierwszej becie Windows 7 nie znajdziesz funkcji Ultimate Extras

Windows 7 Ultimate będzie oferowany w cenie 319,95 dolarów (wersja BOX). To o 80 dolarów taniej, niż Vista Ultimate. Niższa cena powinna zrekompensować nabywcom brak dodatków Ultimate Extras.

Warto przeczytać: "Test Windows 7 beta 1"