Nie będzie kinowej wersji BioShocka

Gore Verbinski nie będzie reżyserem filmu BioShock. Film oparty miał być na znanej grze firmy 2K Games o tym samym tytule. Powodem decyzji są względy ekonomiczne.

Plotki o tym, iż planowana jest firmowa wersja BioShocka pojawiły się już w 2008 roku. Od samego początku istniały problemy z pozyskiwaniem funduszy na film. Zapewnić je miało nazwisko znanego reżysera Gora Verbinskiego, doskonale znanego z serii filmów "Piraci z Karaibów". Teraz wiadomo, że film nie dojdzie do skutku.

Jakie są tego przyczyny?

Okazało się, że potencjalni inwestorzy nie chcieli łożyć na film, który zakwalifikowany byłby jako R-rate (dla widzów powyżej 17. roku życia). Na dostosowanie filmu do standardów PG-13 (powyżej 13. roku życia) nie zgadzał się z kolei Verbinski.

Zobacz również:

  • BioShock 4 - nowe informacje na temat gry potwierdzają rewolucję
  • Gearbox Software i 2K Games tworzą ostatnią wspólną grę?

Rozmawiając z portalem comingsoon.net Verbinski wyjaśnił dlaczego zrezygnował z projektu. "Nie mogłem znaleźć nikogo, kto chciałby wydać tak duże pieniądze na film, który znalazłby się w kategorii R"- stwierdził Verbinski. Jak dodał gdyby już doszło do realizacji projektu, byłby on najprawdopodobniej zrealizowany w 3D.