Nie chcemy "bajerów", chcemy lepszych baterii!

Odtwarzanie muzyki lub dostęp do programów telewizyjnych nie są najbardziej pożądanymi cechami telefonów komórkowych czy palmtopów - wynika z ankiety przeprowadzonej przez brytyjską firmę TNS. Użytkownicy wolą, żeby zamiast tych wszystkich "wodotrysków" w telefonach i palmtopach zaczęto montować bardziej trwałe baterie.

Badania TNS dowodzą, że użytkownikom urządzeń przenośnych najbardziej zależy na tym, by mogli wybrać się gdzieś na kilka dni ze swoim palmtopem lub telefonem komórkowym i nie musieli przy tym pamiętać o zabraniu ładowarki. Wszelkie dodatkowe funkcje urządzeń przenośnych - np. gry, odtwarzanie plików audio i wideo - są im zdecydowanie mniej potrzebne.

Co więcej, jak tłumaczy Tacis Gavoyannis z brytyjskiego TNS, troska o stan baterii sprawia, że użytkownicy niechętnie korzystają z innowacyjnych, ale "prądożernych" funkcji swoich telefonów - możliwości odtwarzania plików MP3 czy nagrywania klipów wideo.

Wśród innych dodatkowych funkcji, którymi zainteresowani byli ankietowani, wysoko uplasowały się wbudowane cyfrowe aparaty fotograficzne o wysokiej rozdzielczości oraz możliwość rejestrowania klipów wideo - ponad połowa respondentów uznała je za ważne. Ok. 46% ankietowanych przyznało, że korzystają z wiadomości MMS, zaś 23% - że wysyłają klipy audio i wideo.

Warto wspomnieć, że podobna ankieta - Jakie wyposażenie telefonów komórkowych uważasz za najatrakcyjniejsze? - była w marcu dostępna w naszym serwisie. Nasi czytelnicy najczęściej wybierali odpowiedzi: odtwarzacz MP3 (26,8% ankietowanych), duży kolorowy wyświetlacz (24,5%) oraz aparat fotograficzny (17,7%). Odpowiedzi "bateria o przedłużonym czasie pracy" nie uwzględniliśmy, jednak wielu użytkowników wspominało o niej w komentarzach. Poniżej prezentujemy pełne wyniki ankiety.

Wyniki miniankiety PCWK

Wyniki miniankiety PCWK


Zobacz również