Nie chcesz Visty? Poczekaj na Windows 7

Dystrybutorzy OEM mogą sprzedawać komputery z Vistą z możliwością powrotu do Windows XP o 6 miesięcy dłużej niż było planowane, czyli do 31 lipca 2009 r. (ale dotyczy to wyłącznie Chin - patrz też aktuailzacja).

Chociaż Microsoft wszędzie, jak świat długi i szeroki, zachęca wszystkich do przejścia na Vistę, nie zapomina też o tych użytkownikach, którzy z różnych przyczyn wolą się na razie nie "przesiadać". Dystrybutorzy OEM otrzymali dziś w prezencie kolejne 6 miesięcy, w ciągu których mogą sprzedawać pecety z preinstalowaną Vistą z możliwością downgrade'u do XP przy użyciu dołączonej płyty. Wcześniej analogiczny deadline dla komputerów z Windows Vista Business i Ultimate był ustanowiony na 31 stycznia 2009 r. Teraz ten termin został przedłużony do 31 lipca 2009 r.

To nie koniec. Microsoft prawdopodobnie jeszcze bardziej przedłuży okres sprzedaży komputerów z systemem Vista z możliwością powrotu na Windows XP. A to dlatego, aby użytkownicy Windows XP, którzy nie mogą "gładko" przejść na Vistę, mieli zagwarantowaną bezproblemową przesiadkę na nadchodzący system operacyjny Windows 7.

Aktualizacja: 10 października 2008 23:58

Z polskiego oddziału Microsoftu otrzymaliśmy informację, że przedstawione w materiale dane dotyczą tylko i wyłącznie rynku chińskiego. W pozostałych krajach na świecie obowiązują "stare" zasady dostępności Windows XP - opisane szczegółowo w materiale "Jak kupić Windows XP po 30 czerwca? - czyli sposób z... piratem"

Za wprowadzenie Czytelników w błąd - przepraszamy.


Zobacz również