Nie czekaj na DVD, pobierz film od Intela

Intel, wraz z wytwórnią filmową Revelations Entertainment (należącą do Morgana Freemana), utworzyły spółkę ClickStar, która zajmować się będzie dystrybucją nowych filmów przez Internet. W świetle ostatnich informacji prasowych nie byłoby to nic dziwnego, gdyby nie fakt, że firma będzie publikować filmy, zanim pojawią się one na DVD.

ClickStar ma na celu stworzenie rynku sprzedaży online najnowszych filmów. Docelowo ma umożliwiać pobieranie na stałe, wypożyczenie lub bezpośredni przekaz z sieci na komputer użytkownika w systemie Pay-per-view. Największym problemem jest jednak przekonanie do współpracy wielkich producentów, takich jak Warner czy Paramount. Obecne systemy zabezpieczeń przed wykonywaniem nielegalnych kopii są na tyle nieszczelne, że korporacje obawiają się że publikowanie filmów przed premierą DVD doprowadzi do monstrualnych strat.

Przypomnijmy, że ostatnie trendy w kinematografii bardzo mocno koncentrują się na możliwościach dostarczania filmów poprzez Internet. Pisaliśmy o tym między innymi w artykułach Filmy z Google czy Legalne filmy z sieci. Wszystko wskazuje na to, że ruchy w tym kierunku będą się coraz bardzie nasilać.

Więcej informacji: Revelations Entertainment


Zobacz również