Nie czytaj tego newsa! Nie masz nic lepszego do roboty?

Właściwie nie powinieneś (nie powinnaś) czytać tej informacji - no chyba, że nie możesz wytrzymać 24 godzin bez swojego komputera.

Kanadyjska organizacja non-profit Shutdown Day po raz drugi proponuje internautom udział w globalnym eksperymencie. Zamiast siedzieć przed monitorem inicjatorzy eksperymentu proponują wyłączenie peceta i zajęcie się innym rodzajem aktywności, np. spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Uczestników akcji zachęca się również do dokumentowania sposobów, w jaki spędzą czas bez komputera. Na autorów najciekawszego wideo lub fotografii czekają nagrody.

Organizację Shutdown Day założono po to, aby uzmysławiać ludziom zagrożenia wynikające z coraz częstszego korzystania z komputerów, telewizji, telefonów komórkowych, odtwarzaczy muzycznych, internetowych serwisów społecznościowych. Shutdown Day ma pokazać, jak ludzkie życie zmienia się w wyniku coraz większej ingerencji techniki.

W tym roku Shutdown Day przypada właśnie na 3 maja i odbywa się po raz drugi w historii - w 2007 r. akcja miała miejsce 24 marca i, jak informują organizatorzy, wzięło w niej udział 65 tys. internautów. Aby stać się uczestnikiem eksperymentu, należy się zarejestrować - na podstawie zgłoszeń użytkowników utworzona zostanie mapa obrazująca, jak wyłączenie pecetów na 24 godziny wpływa na oszczędność energii elektrycznej.

Więcej informacji: Shutdown Day


Zobacz również