Nie do gier

W lutym firma 3Dlabs Inc. zaprezentowała swój nowy produkt, kartę graficzną Oxygen GVX 210, natomiast publiczna premiera tej karty odbyła się na tegorocznych targach CeBit w Hanowerze. Jest to karta do typowych zastosowań profesjonalnych. Zarówno cena, jak i parametry nie kwalifikują tego produktu do wykorzystania w grach komputerowych.

W lutym firma 3Dlabs Inc. zaprezentowała swój nowy produkt, kartę graficzną Oxygen GVX 210, natomiast publiczna premiera tej karty odbyła się na tegorocznych targach CeBit w Hanowerze. Jest to karta do typowych zastosowań profesjonalnych. Zarówno cena, jak i parametry nie kwalifikują tego produktu do wykorzystania w grach komputerowych.

Nie do gier
Konstrukcja oparta jest na kombinacji dwóch jednostek 3Dlabs GLINT R3 z jednostką GLINT Gamma G2. Procesor GLINT R3 odpowiedzialny za operacje rasteryzacji obrazu wyposażony został w jednostkę obsługi wirtualnej pamięci tekstur. Z nim również zintegrowana została jednostka RAMDAC 300 MHz oraz kontroler SVGA. Procesory wykorzystują 64 MB szybkiej pamięci SGRAM zainstalowanej na karcie, ale mogą również pobierać do 256 MB wirtualnej pamięci tekstur, wykorzystując pamięć operacyjną komputera. Z procesorem komputera karta komunikuje się za pomocą szybkiego, 128-bitowego interfejsu. W konstrukcji karty wykorzystano również nowy procesor geometrii GLINT Gamma G2, który wykonuje w 100 procentach sprzętowe operacje przekształceń i generowania świateł. Moc obliczeniowa procesora to aż 5 gigaflopów na sekundę. Procesor wykonuje 6,3 miliona transformacji wielokątów na sekundę i ma możliwość generowania aż 16 jednoczesnych źródeł światła.

Nie do gier
Dzięki zastosowaniu jednostek obliczeniowych o tak dużej mocy użytkownik otrzymuje możliwość pełnego sprzętowego renderingu 3D. Wydajność sprzętowa karty to: 460 Mp/s przy podwójnym bilinearnym i 230 Mp/s przy trilinearnym mapowaniu tekstur. Maksymalny obsługiwany rozmiar tekstury to 2048x2048x32. Karta operuje na 256 MB wirtualnych tekstur w pojedynczej scenie. Posiada możliwość mapowanie typu bump, cieniowania Gouranda oraz bilinearnej korekcji i trilinearnego filtrowania perspektywy. Wykonuje pełnoekranowy antyaliasing. Do pracy wykorzystuje 32- bitowy Z-bufor.

Nie do gier
Oxygen GVX210 może współpracować z dwoma monitorami w rozdzielczości 2048x1536 (w trybie TrueColor) każdy. Producent zaleca stosowanie monitorów minimum 17-calowych. Uzyskiwane częstotliwości odświeżania obrazu mieszczą się w zakresie od 60 do 120 Hz. Dzięki sterownikom przy pracy dwumonitorowej uzyskujemy także możliwość korzystania z pojedynczego wirtualnego ekranu o maksymalnej rozdzielczości 4096 x 1536.

Kartę wyposażono w sprzętową konwersję YUV-RGB oraz kompensację MPEG-2 Motion, a także w bilinearne filtrowanie przeskalowywania.

Oxygen GVX210 wykonano jako pełnowymiarową kartę ATX, wyposażoną w pojedyncze gniazdo AGP 2.0.

Nie do gier
Producent przewidział opcjonalnie współpracę karty także z monitorami LCD. Do karty firma 3Dlabs Inc. dołącza zestaw dopracowanych sterowników PowerThreads SSE OpenGL ICD przeznaczonych do pracy z procesorami Intel Pentium III SSE i AMD Athlon 3Dnow!, a także z systemami wieloprocesorowymi.

Oxygen GVX210

Rodzaj: karta grafiki do zastosowań

profesjonalnych####

Producent: 3Dlabs Inc., Ltd.#

www.3dlabs.com/

Informacje: Ażet s.c. 90-644 Łódź, #

ul. Żeligowskiego 35/37, tel. (042) 631 71 40, faks (042) 631 71 42,####

<a mailto:[email protected]>[email protected]</a>

Cena: 11 496 zł###

Karta Oxygen GVX210 bezproblemowo współpracuje z systemami operacyjnymi Windows 98 / NT / 2000 i posiada certyfikat zgodności DCC m.in. dla programów: 3D Studio Max, Lightscape, Mirai, 3D Studio Viz, LightWave 3D, MultiGen Creator, Houdini, Maya NT, SOFTIMAGE 3D oraz certyfikat CAD dla programów: AutoCAD, CATIA, I-DEAS, MicroStation, Pro/ENGINEER, Solid Edge, SolidDesigner, SolidWorks, Unigraphics.