Nie do pobicia

Dwa miesiące po udanym debiucie firmy Lite-On na rynku nagrywarek DVD tajwańska firma wprowadziła do sprzedaży model LDW-411S, który w stosunku do poprzednika LDW-401S wzbogacony został o obsługę formatu „minus”.

Nowy Lite-On kosztuje tyle, co dotychczasowy model jednoformatowy w chwili wejścia na rynek - 750 zł (cenę LDW-401S obniżono do raptem 580 zł, nadając temu urządzeniu status najtańszej obecnie nagrywarki DVD). Dla konkurencji jest to bardzo poważny cios: nie dość, że za mniejsze pieniądze innego napędu wieloformatowego nie uświadczysz, to w dodatku parametrami Lite-On bije wszystkich rywali - z wyjątkiem Plextora PX-708A. LDW-411S zapisuje bowiem płyty DVD±RW oraz DVD-R z szybkością 4x, zaś nośniki -RW z prędkością 2x. Jest też szybką nagrywarką CD-RW o współczynnikach 40/24/40.

Świetne parametry Lite-Ona znalazły potwierdzenie w naszych testach. Mimo że do Plextora należy kilka rekordów, w tym oczywiście testu zapisu DVD+R, to LDW-411S uzyskał niemal identyczną ogólną ocenę wydajności dzięki lepszym wynikom kopiowania na +RW. Trzeba jednak nadmienić, że jego jednoformatowy poprzednik osiągał nieco lepsze rezultaty. Napotkaliśmy też problemy z kopiowaniem na DVD-RW: napęd zapisywał większość nośników 2x (m.in. Maxell, Pioneer i TDK) z szybkością 1x. Ten feler powinien zostać naprawiony w następnej wersji firmware’u.

Mimo tych drobnych niedociągnięć, LDW-411S jest najlepszym wyborem wśród nagrywarek DVD.

Informacje AB, tel. (71) 3240500, http://www.ab.com.pl

Cena 750 zł


Zobacz również