Nie jeden, a dwa - Nikon zaprezentował nowe obiektywy z rodziny Nikon Z

Zobaczcie, jak wyglądają zapowiadane obiektywy NIKKOR Z i czym się wyróżniają.


Nikon postanowił poszerzyć swoją ofertę obiektywów, które mają wzbogacić bezlusterkowy system Nikon Z o nowe możliwości. Do grona dołącza obiektyw NIKKOR Z 50 mm f/1.2 S, pierwszy obiektyw stałoogniskowy f/1.2 z mocowaniem Z, oraz NIKKOR Z 14-24 mm f/2.8 S, pełnoklatkowy ultraszerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy, który stanowi dopełnienie "trójcy" podstawowych obiektywów profesjonalnych Nikon Z. Jak podkreśla Dirk Jasper, Product Manager w firmie Nikon Europe:

To ważne nowe obiektywy NIKKOR Z,które z dumą możemy zaoferować profesjonalistom. Nasz nowy obiektyw 14-24 mm jest idealnym dopełnieniem zestawu trzech niezbędnych profesjonalnych obiektywów NIKKOR Z o zmiennej ogniskowej, natomiast obiektyw stałoogniskowy 50 mm do aparatów bezlusterkowych to przystępniejsze cenowo rozwiązanie dla profesjonalistów, którzy oczekują parametrów optycznych zbliżonych do naszego niezwykłego obiektywu Noct z serii S i nie chcą rezygnować z autofokusa.

NIKKOR Z 50mm f/1.2 S - nowy poziom głębi i szczegółowości

Nie jeden, a dwa - Nikon zaprezentował nowe obiektywy z rodziny Nikon Z

NIKKOR Z 50mm f/1.2 S

Obiektyw NIKKOR Z 50mm f/1.2 S to profesjonalny standardowy obiektyw stałoogniskowy, który w pełni wykorzystuje dużą ilość światła wpuszczanego przez otwór bagnetu Z, a dzięki dużemu otworowi względnemu zapewnia ogromne możliwości posługiwania się głębią ostrości, nawet w słabym światle. Pozwala osiągnąć wyrafinowany efekt bokeh oraz niezwykłą ostrość w całym kadrze. Dotyczy to zarówno fotografowania, jak i filmowania.

Obiektyw posiada zaawansowaną konstrukcję układu optycznego - 17 soczewek w 15 grupach, w tym dwie soczewki ze szkła ED i trzy soczewki asferyczne, a dzięki szybkiemu i płynnemu autofokusowi obszar ostrości jest wyraźnie odwzorowany nawet podczas fotografowania z bliska lub z małą głębią ostrości.

Nie jeden, a dwa - Nikon zaprezentował nowe obiektywy z rodziny Nikon Z

NIKKOR Z 50mm f/1.2 S

Szkło wyposażone zostało także w przeciwodblaskową powłokę nanokrystaliczną i powłokę ARNEO, które redukują refleksy i flarę, co pozwala uzyskać wyraziste zdjęcia nawet podczas fotografowania pod światło.

Pierścień sterujący jest bezgłośny, a funkcje przycisku Fn można konfigurować. Do tego, wyświetlacz OLED umożliwia szybkie sprawdzenie informacji zdjęciowych.

Należy również dodać, że każda ruchoma część tubusu obiektywu jest uszczelniona, a wokół metalowego mocowania obiektywu znajduje się gumowa uszczelka.

NIKKOR Z 14-24mm f/2.8 S - kompaktowa konstrukcja i doskonała jakość

Nie jeden, a dwa - Nikon zaprezentował nowe obiektywy z rodziny Nikon Z

NIKKOR Z 14-24mm f/2.8 S

Obiektyw NIKKOR Z 14-24mm f/2.8 S wyróżnia niewielki rozmiar oraz zaawansowany układ optyczny, który gwarantuje świetne parametry zdjęciowe dorównujące obiektywom stałoogniskowym. Tutaj także zastosowane zostały powłoki nanokrystaliczne oraz ARNEO, które ograniczają refleksy i flarę. Winietowanie jest skutecznie ograniczone nawet podczas fotografowania z maksymalnie otwartą przysłoną. Ważne jest również to, że obiektyw został odpowiednio przystosowany do mocowania filtrów. Możesz używać nakręcanych filtrów 112 mm wraz z dołączoną osłoną przeciwsłoneczną. Tylne gniazdo filtra umożliwia natomiast stosowanie barwnych filtrów żelowych.

Nie jeden, a dwa - Nikon zaprezentował nowe obiektywy z rodziny Nikon Z

NIKKOR Z 14-24mm f/2.8 S

Obiektyw świetnie sprawdzi się również podczas filmowania - autofokus jest płynny i cichy, praktycznie nie występuje przesunięcie ostrości podczas zmian ogniskowej. Podczas filmowania głębię ostrości możesz precyzyjnie kontrolować z poziomu obiektywu.

Nie zabrakło uszczelnień wszystkich ruchomych części tubusu obiektywu, a mocowanie ze stopu aluminium pozwoliło zmniejszyć masę przy jednoczesnym zwiększeniu trwałości.

Przy okazji, możecie sprawdzić nasz ranking statywów do aparatów.


Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i5-9300HF - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10