Nie lubisz zmian? Windows 10 zaoferuje całkowicie nowy interfejs

Microsoft szykuje kolejną aktualizację rozwojową Windowsa 10. Wśród nowości przewidziano zmianę wyglądu interfejsu użytkownika.

Microsoft systematycznie przygotowuje się do sporego odświeżenia interfejsu użytkownika systemu Windows 10. Zgodnie z kodem źródłowym w najnowszych kompilacjach Insider poważnych zmian doczeka się Menu Start oraz Centrum Powiadomień.

Nowy Windows 10
Źródło: techradar.com

Nowy Windows 10

Źródło: techradar.com

Portal WindowsLatest informuje, że zmiany znaleziono w Windows 10 20197, który trafił ostatnio do kanału Dev w Windows Insider Preview.

Starszy menedżer projektu Windows Insider pochwalił się nowym narzędziem dyskowym. Oprócz niego kompilacja posiada sporo poprawek błędów. Nie zabrakło także odniesień do nowego projektu WinUI, który ma odświeżyć wygląd systemu operacyjnego Windows 10.

Dokładne prześledzenie kodu źródłowego kompilacji 20197 pozwoliło odkryć, że Microsoft planuje spore zmiany związane z interfejsem użytkownika. Dotyczą one pulpitu, Centrum Powiadomień oraz Menu Start. To kluczowe elementy całego systemu.

WinUI to najnowsza platforma interfejsu użytkownika firmy Microsoft, która po raz pierwszy została zaimplementowana w Windows 10X.

Obecne, szczątkowe informacja pozwalają sądzić, że Microsoft w końcu zamierza pozbyć się przestarzałych elementów interfejsu użytkownika, które są z nami obecne jeszcze od czasów Windowsa XP. Przy okazji cały system operacyjny doczeka się lekkiego odświeżenia wizualnego. Użytkownicy, którzy nie lubą zmian nie powinni się bać. Wszystkie kluczowe opcje pozostaną na swoich miejscach.

Sprawdź, ile kosztuje Acer Swift 1 - tani laptop z Windowsem i zapoznaj się z naszą recenzją tego komputera.

Źródło: techradar.com