Nie ma mocnych na GTA V. Gra ciągle w czołówce sprzedaży

Lata mijają, a stałym bywalcem rankingów najlepiej sprzedających się gier jest GTA V. Szczególnie w okresie przedświątecznych promocji.

Nie ma mocnych na GTA V. Gra ciągle w czołówce sprzedaży

Grant Theft Auto V, czyli jak na razie ciągle najnowsza odsłona popularnej serii zadebiutowała w 2013 roku na konsolach oraz w 2015 roku na komputerach. Gra do dzisiaj zachwyca grywalnością, grafiką i... w zasadzie niemal każdym elementem produkcji. Co tu dużo mówić. Sam przeszedłem kampanię fabularną cztery razy i nie zawaham się przed zrobieniem tego kolejne cztery razy. A nie można przy tym zapominać o niemal nieskończonych możliwościach zabawy w GTA Online.

Od dłuższego czasu stałym elementem niemal każdej wyprzedaży gier jest właśnie GTA V. Tytuł jest oferowany w bardzo niskiej cenie, a chętnych na jego zakup cały czas nie brakuje. Świadczy o tym ostatnie zestawienie dziesięciu najlepiej sprzedających się gier w regionie Europy i Bliskiego Wschodu, przygotowane prze Games Sales Data. TOP10 w ubiegłym tygodniu wyglądało następująco:

  1. FIFA 20
  2. Call of Duty: Modern Warfare
  3. Grand Theft Auto V
  4. Pokemon Sword
  5. Star Wars Jedi: Fallen Order
  6. Luigi’s Mansion 3
  7. Marvel's Spider-Man
  8. Pokemon Shield
  9. Need for Speed: Heat
  10. Mario Kart 8 Deluxe

Na samym polskim rynku GTA V zajęło drugą pozycję, ustępując tylko FIFIE 20 i wyprzedzając Red Dead Redemption 2, The SIMS 4 oraz Star Wars Jedi: Fallen Order.

W połowie 2019 roku sprzedaż GTA V przekroczyła 110 mln egzemplarzy.