Nie mylić z 6680

Współczesne telefony komórkowe wypierają z rynku palmtopy. Trudno się temu dziwić, wystarczy przyjrzeć się możliwościom Nokii 6681.

Komórka, którą otrzymaliśmy do testów, to kolejny model Nokii oparty na systemie operacyjnym Symbian. Umożliwia dogrywanie nawet złożonych aplikacji, tym samym pozwalając na rozbudowę funkcji telefonu do poziomu znacznie odbiegającego od tego, co otrzymujemy w zestawie podstawowym. Na standardowe programowanie nikt nie ma prawa jednak narzekać. Jest aplikacja pozwalająca prowadzić rozmowy jak przez krótkofalówkę (Push to Talk), jest i program odczytujący dokumenty w formacie PDF. Duże brawa należą się za udostępnienie możliwości pracy z telefonem bez konieczności wkładania karty SIM. Oznacza to, że zaplanujesz spotkania i sporządzisz notatkę nawet w samolocie. Nokia 6681 obsługuje bezprzewodową klawiaturę QWERTY SU-8W, dzięki której redagowanie tekstu wyglądać będzie dokładnie tak samo, jak na pececie. To ten dodatek sprawia, że zabieranie kilkukilogramowego laptopa zaczyna mijać się z celem. Nokia 6681 wyposażona została w jeden z najlepszych aparatów fotograficznych stosowanych w europejskich telefonach komórkowych, z matrycą o rozdzielczości 1,3 Mp, chowany pod przesuwaną osłoną. Bardzo dobry ekran wyświetla 262 tysięcy kolorów i pozwala na dokładne obejrzenie wykonanej fotografii, bez zbytniego przekłamania barw.

Nokia 6681 łatwo przeistoczy się w stereofoniczny odtwarzacz plików MP3 - wystarczy skopiować odpowiednie pliki na dołączaną do zestawu, 64-megabajtową kartę pamięci MMC. Opisywany model ma wszystko, czego potrzeba do bezprzewodowej transmisji danych, czyli zarówno 1 moduł Bluetooth, jak i obsługujący GPRS oraz EDGE. W tak małym urządzeniu trudno przecież liczyć na WLAN. Pod względem funkcji Nokia 6681 jest niezwykle zbliżona do modelu 3230, różnią się w zasadzie tylko wyświetlaczem. Z nazwy i wyglądu kojarzyć się natomiast może z Nokią 6680, choć w istocie to bardzo różne telefony. Model 6680 wyposażono bowiem w dwa aparaty fotograficzne, ale co najważniejsze również w obsługę sieci 3G.

Nie pomyl się więc przy zakupie.

Cena nieustalona

Więcej na http://www.nokia.com.pl


Zobacz również