Nie płać za Vistę!


Edycja etykiet plików MP3 - MP3 Info Extension 3.4.23

Za pomocą tego programu możesz odczytywać etykiety ID3 z plików MP3 i poddawać je edycji. Nie zapewnia oddzielnego interfejsu, lecz zespala się z Eksploratorem Windows. Gdy klikniesz plik MP3 prawym przyciskiem myszy i wskażesz menu Właściwości, na ekranie pojawi się okno z nową kartą o nazwie MP3-Info. Już sama ikona utworu MP3 zdradzi ci, z jaką szerokością strumienia został zakodowany. Gdy przytrzymasz kursor myszy dłuższą chwilę nad plikiem, zostaną wyświetlone dodatkowe informacje zgromadzone w etykiecie ID3.

Systemy Windows 98/Me/2000/XP

Informacjehttp://www.mutschler.de/mp3ext (967 KB)

Edycja etykiet plików MP3 - MP3tag 2.38

MP3tag to nadzwyczaj wygodny edytor etykiet ID3. Dysponuje własnym interfejsem - także w polskiej wersji językowej. Potrafi m.in. zmieniać nazwy plików MP3 zgodnie z informacjami w etykietach ID3, a także tworzyć etykiety ID3 na podstawie nazw plików. Korzystając z szablonów, które - nawiasem mówiąc - można dowolnie modyfikować, automatycznie poprawi dane w nazwach i etykietach, aby były poprawnie wyświetlane w odtwarzaczach nieobsługujących chociażby polskich znaków diaktrycznych czy znaków specjalnych. Starsze wersje MP3taga bez kodowania Unicode można instalować także w środowiskach Windows 98/Me.

Systemy Windows 98/Me/2000/XP

Informacjehttp://www.mp3tag.de (1,53 MB)

Montaż wideo - Mpeg2Schnitt 0.87

Mpeg2Schnitt to doskonałe narzędzie przede wszystkim dla tych użytkowników, którzy nagrywają filmy i/lub audycje telewizyjne. Za jego pomocą przytną początek i koniec zarejestrowanego materiału MPEG-2, a w razie potrzeby wytną uciążliwe bloki reklamowe. Aplikację obsługuje się intuicyjnie. Dodatkowy program SchnittTool pozwoli ci za jednym zamachem zmontować wiele filmów na podstawie projektów zapisanych w programie Mpeg2Schnitt.

Systemy Windows 2000/XP

Informacjehttp://www.mdienert.de/mpeg2schnitt/ (809 KB)

Nagrywanie sygnału audio - No. 23 Recorder 2.1.0.3

Dowolne treści audio, które odtwarzasz za pomocą swojego peceta, możesz zarejestrować No. 23 Recorderem. Pozwoli nawet przechwycić ścieżki dźwiękowe z zabezpieczonej przed kopiowaniem krążków płyty audio CD, jeśli uda ci się ją odtworzyć w komputerze. Czynność ta jest legalna, bo nie naruszysz mechanizmu zabezpieczającego dysk. Interfejs narzędzia jest w języku niemieckim, niemniej jednak korzysta się z niego bez problemu. Wystarczy tylko wskazać żądany katalog docelowy na nagrywane pliki, format kodowania (MP3, OGG lub WAV), a następnie zainicjować nagrywanie przyciskiem Record.

Systemy Windows 2000/XP

Informacjehttp://www.no23.de (1,34 MB)

Fotoedycja - Picasa 2.6.0

Za pomocą Picasy można przeglądać obrazki, a także zaprowadzać ład w swojej fotokolekcji. Najlepsze zdjęcie całej serii wyróżnisz specjalnym znaczkiem, a podobne do siebie fotki pogrupujesz, opatrując je etykietami. Jednak na tym nie kończą się możliwości Picasy. Zapewnia podstawowe funkcje fotoedycji i pozwala tworzyć pokazy slajdów. Aplikacja radzi sobie z obrazkami w formacie JPG, BMP, GIF, PNG, PSD, TIF, a nawet z niektórymi wariantami plików RAW.

Systemy Windows 98/Me/NT4/2000/XP

Informacjehttp://www.picasa.com (5,10 MB)

Fotoedycja - Paint.NET 3.08

Według pierwotnych założeń Paint.NET miał być tylko ulepszeniem nadzwyczaj skromnego programu Paint, który wchodzi w skład systemu Windows. Jednak kolejne, coraz bardziej zaawansowane wersje dowodzą, że stał się czymś znacznie więcej. Użytkownicy, którzy poszukują narzędzia z wieloma funkcjami fotoretuszerskimi, znajdą w nim solidnego pomocnika. Korzystając z wbudowanych filtrów, możesz upiększać fotki różnymi efektami. Program przekonuje intuicyjną obsługą i zakresem funkcji. Potrafi nawet zarządzać warstwami. Wymaga zainstalowania środowiska .NET Framework 2.0 (http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=0856eacb-4362-4b0d-8edd-aab15c5e04f5&DisplayLang=pl ).

Systemy Windows XP/Vista

Informacjehttp://www.getpaint.net (1,27 MB)

Obsługa radiostacji internetowych - Phonostar 2.01.0

Niemieckojęzyczny Phonostar pozwala słuchać ponad 4400 radiostacji internetowych i podcastów, a także rejestrować emitowane przez nie treści. Bogata oferta jest podzielona na kategorie wg gatunków muzyki. Zwiastuny audycji i informacje, które z nich są godne szczególnej uwagi, pomagają dobrać sobie właściwy program. Nagrywanie audycji działa bez zarzutu - nawet podczas nieobecności użytkownika.

Systemy Windows 95/98/Me/NT4/2000/XP

Informacjehttp://www.phonostar.de (4,26 MB)