"Nie pobierajcie Chrome dla Mac OS X i Linuksa"

Google udostępniło wczesne wersje przeglądarki internetowej Chrome dla systemów operacyjnych Mac OS X i Linux. Producent stanowczo odradza pobieranie i instalację aplikacji, "chyba że jesteś developerem czerpiącym wielką przyjemność z niekompletnego, nieprzewidywalnego i potencjalnie awaryjnego oprogramowania".

Do pobrania:

Chrome - wersja developerska:

- Linux, 32-bit

- Linux, 64-bit

- Mac OS X

Tytuł wpisu w blogu developerskim Google - Danger: Mac and Linux builds available - jest bardzo wymowny. Menedżerowie produktu w Google, Mike Smith i Karen Grunberg, wyjaśniają w nim, na czym polegają niedogodności wynikające z instalacji przeglądarki w tej postaci.

Przede wszystkim, w programie brakuje kilku ważnych funkcji, w tym obsługi wtyczki Flashi, możliwości zmiany domyślnej wyszukiwarki czy drukowania stron. Chrome może za to "pochwalić" się pokaźną liczbą błędów i niedoróbek, poczynając od problemów z dodawaniem stron do Ulubionych na tzw. wyciekach pamięci kończąc.

Smith i Grunberg obiecują, że bardziej dopracowana aplikacja zostanie oddana w ręce użytkowników Mac OS X i Linuksa tak szybko, jak to tylko będzie możliwe.

Windowsowa edycja przeglądarki Google miała premierę 2 września 2008 r. Obecnie funkcjonuje w trzech odmianach: stabilnej, beta i developerskiej.