Nie popełnij tego błędu! AirPods 3 nie są opłacalnym wyborem

AirPodsy 3 to z pozoru świetna aktualizacja bazowych AirPodsów z 2019 roku. Niestety w chwili obecnej to najmniej opłacalne AirPodsy na rynku. Nie popełnij błędu przy wyborze nowych słuchawek True Wireless.

Po ponad dwóch latach Apple zdecydowało się na odświeżenie bazowych AirPodsów. Na rynku pojawiły się AirPodsy trzeciej generacji. Warto zaznaczyć, że słuchawki te nie zastępują bezpośrednio drugiej generacji AirPodsów. Obie pary pozostały w oficjalnej dystrybucji, a to oznacza jedno - wyższą cenę najnowszego modelu.

Apple AirPods 3
Źródło: apple.com

Apple AirPods 3

Źródło: apple.com

AirPodsy trzeciej generacji znacząco upodobniły się do AirPodsów Pro. Apple całkowicie przeprojektowało obudowę, dodało spatial audio oraz wydajniejszy akumulator. Podczas premiery chwalono się także dynamicznym equalizerem oraz procesorem Apple H1. Nowością jest także obudowa odporna na kurz i wodę, co zostało potwierdzone certyfikatem IPX4.

Zobacz również:

Nie dajcie się jednak zwieść materiałom marketingowym firmy Apple. Najnowsze AirPodsy trzeciej generacji kosztują aktualnie 949 zł. Mowa o sugerowanej cenie detalicznej, która raczej szybko nie spadnie. Słuchawki pojawią się w sprzedaży 26 października 2021 roku.

Apple AirPods 3
Źródło: apple.com

Apple AirPods 3

Źródło: apple.com

Tymczasem za kilkadziesiąt złotych mniej u autoryzowanych sprzedawców Apple takich jak RTV Euro AGD czy MediaExpert kupimy od ręki topowy model Apple AirPods Pro za jedyne 919 zł.

Oszczędzając nieco pieniędzy zyskujemy słuchawki z lepszymi przetwornikami oraz pełną aktywną redukcją hałasu z otoczenia. Otrzymamy również system wyrównujący ciśnienie w uchu oraz silikonowe wkładki douszne, które lepiej pozwalają dopasować słuchawki do naszych potrzeb. Ze względu na obecność ANC musimy pogodzić się z nieco gorszymi czasami pracy na baterii, ale to niewielki kompromis w zamian za oszczędność pieniędzy i obecność redukcji hałasu z otoczenia.