Nie tylko MP3

LG wprowadza do sprzedaży przenośny odtwarzacz audio, umożliwiający odtwarzanie plików nagranych w wielu nowych formatach.

Koncern LG wprowadza do oferty odtwarzacz przenośny MF-PD370, który oprócz plików MP3 umożliwia obsługę formatów audio - AAC (Advanced Audio Channel) i WMA (Windows Media Audio). Nowe formaty w przeciwieństwie do standardu MP3 oferują wysoką jakość nagranego dźwięku, która jest porównywalna do uzyskiwanej z płyty CD. Co więcej, w porównaniu ze standardem MP3 nowe zapewniają one współczynnik kompresji wyższy nawet o 30%, co pozwala na przechowywanie w pamięci urządzeń znacznie większej liczby utworów.

Odtwarzacz ma niewielkie wymiary. Do złudzenia przypomina on wyglądem damską puderniczkę. Urządzenie można zawiesić na szyi i traktować jako część garderoby. Produkt LG, oprócz popularnych modułów pamięci MMC (karty multimedialne), obsługuje również karty SD, zapewniające bardzo szybką transmisję danych między komputerem a wymienną pamięcią. Odtwarzacz wspiera technologię firmy Microsoft - WMA DRM (zarządzanie prawami autorskimi na nośnikach cyfrowych), której zadaniem jest uniemożliwienie odtwarzania nielegalnie zdobytych plików WMA.

LG przewiduje, iż w ciągu roku sprzeda ok. 400 tys. tego typu urządzeń przenośnych. Wprowadzenie nowego produktu do dystrybucji zapowiedziano na marzec br.