Nie tylko PS4 pozwoli na zdalne pobieranie gier. Xbox One umożliwi to samo

PS4 kilka dni temu zyskała zaletę nad swoim konkurentem, Xboxem One. Jest nią możliwość zdalnego kupna gry za pośrednictwem smartfona będąc poza domem i wybudzania konsoli w celu jej pobrania. Konsola firmy Sony nie nacieszyła się jednak tą przewagą zbyt długo, gdyż Microsoft ogłosił wsparcie dla takiego rozwiązania także w swoim produkcie.

Sony ogłosiło w zeszłym tygodniu, że konsolę PS4 będzie można wybudzić za pomocą aplikacji na smartfona. To bardzo dobre rozwiązanie, które ma na celu zachęcić graczy do korzystania z cyfrowej dystrybucji. Dzięki temu można poza domem, np. w drodze do lub z pracy, za pośrednictwem telefonu komórkowego dokonać zakupu gry, a następnie wysłać polecenie instalacji gry do konsoli. PS4 po takim poleceniu wybudzi się, pobierze grę i uśpi po zakończeniu pobierania, a gracz po powrocie do domu od razu będzie mógł cieszyć się nowym tytułem.

Nie tylko PS4 pozwoli na zdalne pobieranie gier. Xbox One umożliwi to samo

Xbox One

Kilka dni później Microsoft ogłasza, że identyczną możliwość będą mieli posiadacze konsoli Xbox One. Informację o tym potwierdził Marc Whitten, będący szefem ekipy odpowiedzialnej za platformę Xbox. Konsola ma mieć możliwość automatycznego pobierania gier i poprawek. Do zakupu gier wykorzystywana będzie przeglądarka internetowa lub aplikacja na smartfony o nazwie SmartGlass.

Jak widać, wojna miedzy Microsoftem a Sony trwa. Konsole nowej generacji, czyli PS4 oraz Xbox One mają zadebiutować już w listopadzie tego roku (ten drugi tylko na wybranych rynkach). Obie firmy jak widać próbują cały czas przekonać do siebie niezdecydowanych graczy.

Zobacz również: