Nie tylko Photoshop


PP jest przeznaczony dla mniej wymagających użytkowników i słabszych komputerów. Program pracuje poprawnie już z 16 MB RAM-u, korzystając przy tym z wbudowanego w Windows pliku wymiany. Zdaniem producenta, idealnie jest mieć pamięć operacyjną dwukrotnie większą od największego pliku, który chcemy obrabiać. Micrografx twierdzi także, że jego program otwiera np. 4-MB zdjęcie TIFF pięć - sześć razy szybciej niż konkurencyjny Photoshop.

Picture Publisher jest również prostszy w obsłudze, głównie dzięki najróżniejszym kreatorom prowadzącym użytkownika za rękę nawet podczas skomplikowanych czynności. Program jest idealnym rozwiązaniem dla mniej doświadczonych grafików, którzy przetwarzają przygotowane w Photoshopie zdjęcia do elektronicznej publikacji. PP importuje jedynie grafikę płaską (bez warstw), np. TIFF-y i kanały alfa Photoshopa.

Za cenę 188 USD netto dostajemy oprócz programu 10000 zdjęć wolnych od praw autorskich, a jeśli dopłacimy 111 USD do pakietu Micrografx Web-crity, otrzymamy dodatkowo łącznie 80000 obrazków i Simply 3D - aplikację do szybkiego tworzenia trójwymiarowych animacji.

Equlibrium DeBabelizer

Nie tylko Photoshop

Dzięki DeBabelizerowi zyskujemy pełną kontrolę nad automatycznym przetwarzaniem i optymalizacją obrazków (np. pod kątem wykorzystania w witrynie WWW).

DeBabelizer 3 to fantastyczne narzędzie do zautomatyzowanej pracy. Choć aplikacja ta była wielokrotnie krytykowana za niezbyt przyjazny użytkownikowi interfejs, najnowsza wersja ma intuicyjną obsługę w stylu "przeciągnij i upuść" i proste w obsłudze skrypty. Obsługuje oszałamiającą liczbę 100 formatów graficznych, w tym takie pliki multimedialne, jak cyfrowy format wideo. DeBabelizer był zawsze chętnie stosowany przy robieniu multimedialnych CD-ROM-ów, potrafił bowiem tworzyć, na przykład, wspólne 8-bitowe palety kolorów dla serii zdjęć. Obecnie program wspiera wszystkie formaty internetowe i jest doskonałym narzędziem do prac tego typu.

Photoshop w porównaniu z DeBabelizerem oferuje niewielkie zautomatyzowanie. Program Adobe wykonuje proste operacje na zdjęciach, np. zmianę wielkości, nie potrafi już jednak dodać kilkucentymetrowego marginesu oddzielającego zdjęcia w folderze. Equlibrium opracowało program odwrotnie - najważniejszy jest proces obróbki, a efekty (w tym wtyczki Photoshopa) odgrywają rolę drugorzędną.