Nie tylko Samsung - Xiaomi również może mieć problem ze spowalnianiem urządzeń

Zarzuty o spowalnianie urządzeń pojawiły się po tym jak Samsung przyznał się do spowalniania flagowych modeli z rodziny Galaxy S22

Ostatnimi czasy głośno było o Samsungu, który za sprawą oprogramowania Game Optimizing Services ograniczał wydajność flagowych modeli z rodziny Galaxy S22. Koreański producent zaktualizował oprogramowanie smartfonów oraz wprowadził zmiany w funkcji GOS. Podobne oskarżenia padły również w 2021 roku w kierunku firmy OnePlus, która również ograniczała wydajność swoich urządzeń poza testami syntetycznymi.

Xiaomi 11T Pro
fot. Daniel Olszewski / PCWorld

Xiaomi 11T Pro

fot. Daniel Olszewski / PCWorld

Współzałożyciel Geekbench - popularnego testu sprawdzającego wydajność procesorów - twierdzi, że Xiaomi również posiada system zmniejszania wydajności swoich urządzeń oparty na rozpoznawaniu nazw aplikacji.

Zobacz również:

John Poole odkrył, że po przebraniu testu syntetycznego Geekbench za popularną grę Fortnite wyniki wydajności pojedynczego rdzenia spadły o aż 30%. Pogorszyła się również wydajność wielowątkowa. W tym przypadku zanotowano spadki na poziomie 15%.

Poole dodał, że identyczne zachowanie zauważył podczas korzystania z programu Genshin Impact. Jego zdaniem Xiaomi ogranicza wydajność swoich urządzeń w grach, aby uniknąć problemów z przegrzewaniem oraz krótkimi czasami pracy na baterii.

W zeszłym roku Xiaomi zostało oskarżone o dławienie wydajności swoich urządzeń po premierze modeli z rodziny 11T.

Producent w chwili obecnej nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia w tej sprawie.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: