Nie tylko Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną. Najlepsze slashery dostępne na Netflix

Dzisiaj swoją premierę ma najnowsza część Teksańskiej Masakry Piłą Mechaniczną. Na Netflix znajdziemy jednak więcej filmów i seriali w podobnym klimacie.

Krzyk

Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną z 1974 roku jest określana jako pierwszy slasher. Dzisiaj na Netflix premierę ma bezpośrednia kontynuacja tego filmu. Na stronie streamingowego giganta znajdziemy jednak kilka innych filmów i seriali w podobnym klimacie.

Krzyk

Netflix wyprodukował do tej pory dwa sezony serialu Krzyk. W Lakewood dochodzi do makabrycznego zabójstwa młodej uczennicy. Te wydarzenia sprawiają, że powracają wspomnienia podobnych morderstw, które miały miejsce ponad 20 lat temu. Na Netflix obejrzymy aktualnie 2 sezony, czyli łącznie 23 odcinki serialu, który jest inspirowany kultowymi filmami grozy.

Zobacz również:

  • Cień i kość – czy Zmrocz i Alina powrócą w 3. sezonie? Sprawdzamy plany Netflixa

Ktoś jest w twoim domu

Ktoś jest w twoim domu opowiada historię Makani Young, która przeprowadza się do swojej babci do miasteczka w Nebrasce. W trakcie roku szkolnego ona i jej koledzy zaczynają być prześladowani przez mordercę, który chce wyjawić ich sekrety. Morderca nosi maskę, która bardzo przypomina wygląd jego ofiar. Makani i jej przyjaciele muszą odkryć tożsamość psychopaty, zanim sami staną się ofiarami.

Piątek 13-go

Grupa młodych ludzi spędza czas na obozie nad jeziorem Crystal Lake. Sielanka nie będzie jednak trwała długo, ponieważ Whitney, Clay, Mike, Jenna, Trent i ich przyjaciele staną się celem ataków psychopatycznego zabójcy z maczetą. Jason wraca w Piątek 13-go, reboocie klasycznego horroru.

W lesie dziś nie zaśnie nikt

W lesie dziś nie zaśnie nikt opowiada historię grupy młodych ludzi, która została wysłana na obóz, podczas którego nie mogą korzystać z telefonów i internetu. Po krótkim czasie wszystko zaczyna się komplikować, ponieważ młodzież znika w dziwnych okolicznościach. Okazuje się, że za wszystkim stoi dwójka zdeformowanych kanibali, którzy mieszkają w lesie, w którym niektórzy dziś zasną - na zawsze.

Opiekunka

Cole zostaje w domu wraz ze swoją opiekunką. Chłopak bawi się świetnie, jednak w pewnym momencie przychodzi moment, że trzeba iść spać. W nocy okazuje się jednak, że seksowna dziewczyna, która miała się nim opiekować, tak na prawdę należy do satanistycznej sekty. Jej członkowie zrobią wszystko, aby sekret nie wyszedł na jaw. Cole staje się zwierzyną, na którą polują zdolni do wszystkiego psychopaci.

Slasher

slasher

Slasher (fot. Netflix)

Rodzina Sary pada ofiarą psychopatycznego zabójcy. Ten zostaje ujęty przez stróżów prawa i trafia do więzienia. Dziewczyna opuszcza rodzinna miasto, aby otrząsnąć się po tragedii. Po 13 latach postanawia wraz ze swoim partnerem wrócić do Waterbury. W miasteczku dochodzi do serii makabrycznych zbrodni. W tej chwili na Netflix dostępne są 3 sezony serialu Slasher, który przez cały czas trzyma w napięciu.

Zobacz także: Netflix - premiery i nowości lutego 2022 roku. Co jeszcze nas czeka?