Nie tylko Windows 10, ale też Windows Phone 8.1 GDR2 z obsługą MKV

Uaktualnienie Windows Phone 8.1 o nazwie GDR2 to ostatnia aktualizacja tego systemu mobilnego Microsoftu, który jeszcze w tym roku ma zastąpić Windows 10. Jedną z nowości w tej wersji oprogramowania jest natywne wsparcie plików wideo w formacie MKV, ale tylko nieliczni użytkownicy będą mogli skorzystać z tego udogodnienia.

Jedną z nowości wprowadzonych w Windows 10 jest natywna obsługa materiałów wideo zapisanych w formacie MKV. Do tej pory użytkownicy systemów z rodziny Windows musieli w celu odtworzenia tych plików zainstalować dodatkowe kodeki i oprogramowanie. Po premierze nowej wersji systemu operacyjnego Microsoftu najprawdopodobniej nie będzie już takiej potrzeby.

Windows 10 w wersji Technical Preview pozwala odtworzyć pliki MKV w systemowym odtwarzaczu wideo. Dzięki temu wszelkie rodzaje urządzeń pracujących pod kontrolą Windows 10, takie jak komputery, laptopy, tablety, smartfony i konsole do gier będą mogły odtwarzać MKV bez konieczności doinstalowywania żadnych wtyczek.

Zobacz również:

  • Windows 12 - wymagania, data premiery, cena [29.03.2023]
Nie tylko Windows 10, ale też Windows Phone 8.1 GDR2 z obsługą MKV

Tylko kilka wybranych telefonów Lumia dostanie Windows Phone 8.1 GDR2

Okazuje się przy tym, że nie tylko w najnowszym systemie pojawiło się wsparcie dla takich materiałów. Microsoft wprowadził wsparcie plików MKV w systemie Windows Phone 8.1 GDR2. To ostatnia aktualizacja systemu z rodziny Windows Phone wydana przed wprowadzeniem na smartfony Windows 10.

Niestety, Windows Phone 8.1 w wersji GDR2 dostępny jest oficjalnie wyłącznie na dwóch urządzeniach, czyli na smartfonach Lumia 640 oraz Lumia 640 XL. Aktualizacji mogą doczekać się Lumia 735 oraz Lumia 830. Nie wiadomo jednak, czy i które inne telefony Microsoftu otrzymają to uaktualnienie. Na część z nich może trafić dopiero Windows 10.

źródło: windowscentral.com