Nie tylko komórka

Telefony komórkowe zyskują coraz większą funkcjonalność - nowy model Samsunga SCH-V200 wyposażono w aparat cyfrowy, a Motorola V.2288 ma zintegrowany odbiornik radiowy.

Telefony komórkowe przestają być urządzeniami służącymi jedynie do komunikacji. W ich niewielkich obudowach konstruktorzy instalują coraz więcej dodatkowych urządzeń. Dostęp do Internetu za pośrednictwem telefonu staje się już standardem, a klienci z każdym miesiącem mają coraz większy wybór dodatkowych funkcji.

Najnowszy model telefonu Samsunga SCH-V200 ma wbudowany cyfrowy aparat fotograficzny. Urządzenie ustępuje wprawdzie aparatom przeznaczonym dla profesjonalistów, lecz jego możliwości zadowolą mniej wybrednych fotografów amatorów. Telefon jest wyposażony w wyświetlacz TFT-LCD 1,5", który w warunkach normalnej pracy jest wykorzystywany do wyświetlania komunikatów telefonu, a po uaktywnieniu kamery staje się wizjerem, w którym oglądamy aktualny kadr. W pamięci telefonu-aparatu można zapisać 20 zdjęć wykonanych w rozdzielczości 640 x 480 lub 26 w trybie o obniżonej jakości. Do komputera można przenieść zdjęcia przy użyciu kabla dołączonego do zestawu. W ofercie Samsunga są też dostępne telefony z wbudowanymi odtwarzaczami MP3 (np. model SGH-M100).

Interesującym telefonem jest też nowy model Motoroli V.2288. Ma on wbudowany odbiornik radiowy FM, w którego pamięci można zapisać częstotliwości 10 stacji. Gdy podczas słuchania audycji użytkownik odbierze telefon, radio jest automatycznie wyciszane, a po zakończeniu rozmowy odbiór jest wznawiany.


Zobacz również