Nie wszystkie nowe iPhone'y zadebiutują z modemem 5G

Apple zamierza zaoszczędzić. Modem 5G nie będzie standardem w przyszłorocznych modelach iPhone'a.

Apple jest jedną z niewielu firm, które tak rewelacyjnie potrafią sprzedawać swoje produkty. Dodatkowo urządzenia z Cupertino bardzo wolno się starzeją oraz mało tracą na wartości. Tim Cook i jego pracownicy są mistrzami marketingu i potrafią tak zamieszać, że użytkownicy dopłacają znaczne sumy pieniędzy, aby otrzymać funkcje, które konkurencja oferuje w standardzie. Odwołać się można między innymi do 5W ładowarki, z która sprzedawany jest iPhone 11. Urządzenie wspiera szybkie ładowanie w standardzie USB PD, ale aby je wykorzystać trzeba zakupić dodatkowe akcesoria. Przypominamy, że mowa o smartfonie za 3599 zł w podstawowej wersji.

Nie wszystkie nowe iPhone'y zadebiutują z modemem 5G

Źródło: apple

Plotki, jakie pojawiły się na przestrzeni ostatnich miesięcy donoszą, że Apple planuje uruchomić sprzedaż iPhone'ów z modemem sieci 5G w 2020 roku. Część osób uważa, że nowy modem trafi do wszystkich czterech nowych modeli. Najnowsze informacje przekazane przez analityka Rosenblatta Jun Zhang'a zaprzeczają tym doniesieniom.

Zhang w oparciu o informacje uzyskane od źródeł bliskich firmie Apple twierdzi, że firma może znowu chcieć dodatkowo zarobić. Jak się okazuje nie wszystkie przyszłoroczne modele mają posiadać modem sieci 5G. W chwili obecnej nie wiemy jeszcze, które modele mają posiadać jedynie 4G LTE, a które również 5G, ale logiczne jest, że najtańsze modele wyposażone zostaną w łączność LTE.

Jedna z najnowszych plotek dotyczących taniego iPhone'a który ma być duchowym następcą modelu SE głosi, że model ten sprzedawany będzie za 399 dolarów. W chwili obecnej ponad dwuletni już model iPhone 8 sprzedawany jest za 449 dolarów. Tak niska cena jasno wskazuje, że Apple będzie oszczędzać na czym tylko się da i raczej na modem sieci 5G nie powinniśmy liczyć. Z pewnością dostaniemy w zamian 5 W ładowarkę.

Również następca podstawowego modelu - iPhone'a 11 ma posiadać modem 4G LTE. W jego przypadku mało prawdopodobne jest, że pojawi się także droższy model z obsługą sieci 5G. Funkcja ta ma być zarezerwowana dla najdroższych modeli - iPhone'a 12 oraz iPhone'a 12 Plus. W chwili obecnej nie wiemy, jak wyglądać będą poszczególne konfiguracje. Możliwe, że tak, jak w przypadku iPhone'a modem sieci 5G będzie można zamówić do każdej konfiguracji pamięciowe. Alternatywnie Apple może zdecydować się na implementacje modemu 5G w wersjach z 256 GB i 512 GB wbudowanej pamięci masowej, które i tak są znacznie droższe od podstawowego 64 GB modelu.

Źródło: ubergizmo.com