Nie za darmo. Czy warto?

Na rynku komercyjnego oprogramowania nie ma wakacji. Producenci nieustannie udoskonalają swoje aplikacje, a my nieustannie śledzimy zmiany. Sprawdź nasze propozycje i znajdź coś dla siebie.


Na rynku komercyjnego oprogramowania nie ma wakacji. Producenci nieustannie udoskonalają swoje aplikacje, a my nieustannie śledzimy zmiany. Sprawdź nasze propozycje i znajdź coś dla siebie.

Wydawać by się mogło, że okres wakacyjny absolutnie nie sprzyja premierom produktów. Tymczasem niektórzy producenci komercyjnych aplikacji pracują pełną parą i wprowadzają na rynek kolejne nowości. Poniżej znajdziesz kilka z nich.

Drzewo Genealogiczne II GOLD 1.6.4.0

Nie za darmo. Czy warto?

Okno dodawania nowego członka rodziny. Od tego zaczynasz budowanie drzewa genealogicznego.

Prawdziwa gratka dla wszystkich zainteresowanych zgłębieniem historii swojej rodziny. Dzięki aplikacji zgromadzisz w jednym miejscu wszystkie potrzebne dane i na ich podstawie stworzysz drzewo genealogiczne. W ramach informacji, jakie możesz uwzględnić w bazie danych, jest zarówno ewidencja poszczególnych osób, jak i związki między nimi oraz zdarzenia z przeszłości. Do dyspozycji użytkownika oddano zestaw narzędzi, takich jak kalkulatory dat oraz pokrewieństwa czy możliwość rozszerzania profili członków rodziny o pliki multimedialne. Przydają się również funkcje filtrowania, przeszukiwania danych oraz generowania raportów.

Drzewo Genealogiczne dostępne jest w czterech wersjach: STD (standard), PRO, ENT (enterprise) oraz GOLD. Wersja PRO pozwala na stworzenie strony WWW, w której treści umieścimy drzewo genealogiczne oraz moduł zawierający ewidencję zdarzeń bezpośrednio związanych z historią rodziny. Wersja ENT ma dodatek w postaci przeglądarki DG, dzięki której możesz przygotować prezentację drzewa na nośniku CD i udostępnić ją innym. Najwyższa wersja, czyli GOLD, została wyposażona w kalendarz rocznic oraz funkcję dodawania zdjęć grupowych.

Informacjehttp://www.pl-soft.pl Cena 169 zł (wersja GOLD)

SnagIt 9

Nie za darmo. Czy warto?

Interfejs graficzny SnagIt 9 został odświeżony, zaś sama aplikacja rozbudowana o nowe funkcje.

Znane oprogramowanie firmy TechSmith do przechwytywania ekranów doczekało się nowej wersji. SnagIt 9 został rozbudowany o kilka nowych funkcji. Jedną z nich jest zintegrowana biblioteka, w której gromadzone są wszystkie zrzuty ekranowe, wykonane przez program w trakcie użytkowania. W każdej chwili można do niej zajrzeć i wybrać potrzebne pliki. Zawartość biblioteki sortujemy według określonych kategorii tematycznych. Ciekawym rozwiązaniem jest również specjalny edytor, który pozwala złożyć w całość kilka wykonanych wcześniej, mniejszych zrzutów ekranowych.

SnagIt 9 wprowadza także funkcje nadawania znaczników (tagów) wykonywanym zrzutom ekranowym, ułatwiających wyszukiwanie. Co ciekawe, system menu nawigacyjnego w programie do złudzenia przypomina ten zastosowany w pakiecie biurowym Microsoft Office 2007. Oczywiście pomyślano o ścisłej integracji z jego składnikami, edytorem tekstu Word, arkuszem kalkulacyjnym Excel oraz oprogramowaniem do prezentacji PowerPoint.

Informacjehttp://www.techsmith.com Cena 49,95 dolarów

ACT! 2008 (10.0)

Nie za darmo. Czy warto?

Wprowadzasz tekst do odpowiedniego okna, a Expressivo natychmiast zaczyna go czytać męskim lub damskim głosem.

Polska wersja jednego z najpopularniejszych systemów CRM (Customer Relations Management) przyda się z pewnością w małych oraz dużych firmach, zarówno w środowiskach pracy grupowej, jak i indywidualnej. ACT! pozwala na zarządzanie bazą klientów i prowadzenie historii kontaktów, transakcji oraz spotkań. Gromadzi wszelkie dokumenty związane z aktualną działalnością przedsiębiorstwa, do tego zbioru można także włączyć pliki stworzone za pomocą zewnętrznego oprogramowania (Word, Excel, PowerPoint). Oprogramowanie daje możliwość kontroli codziennego planu pracy za pomocą ewidencji spotkań, rozmów telefonicznych oraz zadań do wykonania.

ACT! sprawdza się również podczas monitorowania procesu sprzedaży towarów oraz usług. Generuje szczegółowe raporty (do dyspozycji jest ponad 40 szablonów). Współpracuje z najpopularniejszymi klientami pocztowymi (Outlook Express, Microsoft Outlook, Lotus Notes). W module pracy grupowej dostępna jest funkcja podglądu kalendarzy poszczególnych pracowników oraz wspólne planowanie zadań.

Informacjehttp://www.actsage.pl Cena 1800 zł (cena za licencję jednostanowiskową)

Expressivo 1.4.1

Nie za darmo. Czy warto?

Demonstracyjna baza danych w programie ACT! ułatwia przyswojenie podstaw obsługi poszczególnych narzędzi.

Internauci zdążyli się już zapewne oswoić z syntezatorem mowy IVONA. My prezentujemy nowe oprogramowanie, które korzysta z tego systemu, przeznaczone dla szerszego kręgu odbiorców. Expressivo czyta książki, wiadomości, e-maile, artykuły oraz informacje z kanałów RSS. Pozwala stworzyć własny audiobook oraz dodać lektora do obcojęzycznego filmu.

Program możesz zintegrować z popularnymi przeglądarkami internetowymi (Firefox oraz Internet Explorer) i korzystać z jego możliwości bezpośrednio w tych programach. Przyda ci się również moduł przypominania o ważnych terminach, spotkaniach czy sprawach do załatwienia. Do wyboru mamy głos żeński i męski. Na stronie producenta dostępna jest również biblioteka zawierająca przykładowe pliki audio z książkami, artykułami oraz innego typu tekstami przetworzonymi za pomocą syntezatora mowy.

Informacjehttp://www.expressivo.com Cena od 79 zł

W skrócie

Popularny słownik francusko-polski i polsko-francuski

Słownik zawiera 120 000 wyrazów hasłowych i przykładów ich użycia. W jego skład wchodzi współczesne słownictwo, powszechnie używane terminy, wyrażenia i zwroty, spotykane w różnych dziedzinach życia, także w prasie, radiu i telewizji. Umieszczono tu również wykaz nazw geograficznych oraz skrótów i skrótowców. Słownik przeznaczony jest zarówno dla osób zaawansowanych w nauce języka francuskiego, jak i dla początkujących. Ułatwi każdemu użytkownikowi formułowanie poprawnych wypowiedzi ustnych i tekstów pisanych.

Informacje www.lexland.pl Cena 159 zł

Kaspersky Anti-Virus 2009

Najnowsza wersja doskonałego oprogramowania antywirusowego firmy Kaspersky Lab. Zmiany widać zarówno w odświeżonym interfejsie graficznym, jak i "pod maską". Kaspersky Anti-Virus 2009 zakresem ochrony, poza plikami i pamięcią operacyjną, obejmuje również pocztę elektroniczną oraz komunikatory internetowe. Znalazło się także miejsce na filtr zapobiegający phishingowi, moduł bezpieczeństwa połączeń sieciowych oraz sekcję aktywnej ochrony całego systemu operacyjnego. Program pozwala poradzić sobie ze skutkami ataku wirusa dzięki funkcji przywracania ustawień zmienionych przez złośliwe oprogramowanie.

Informacje www.kaspersky.com Cena 39,95 dolarów

Rosyjski - Poziom zaawansowany B2-C1

Kurs dla średnio zaawansowanych użytkowników języka rosyjskiego. Składa się z 12 obszernych lekcji. W każdej z nich nauka polega na pracy z tekstem: jego zrozumieniu i powtarzaniu wykorzystanego słownictwa oraz wyrażeń. Kurs zawiera także komentarze oraz objaśnienia gramatyczne. W jego skład wchodzą dialogi oraz czytanki, pokazujące znaczenie słów i wyrażeń w kontekście oraz uczące ich prawidłowego użycia w rozmowie, komentarze gramatyczne, językowe i kulturowe, ćwiczenia leksykalne i gramatyczne oraz słownik obejmujący słownictwo z całego zakresu kursu.

Informacje www.supermemo.pl Cena 49 zł

Pinnacle Studio 12

Nowa wersja edytora wideo firmy Pinnacle Systems Z nowych rozwiązań warto wymienić Pinnacle Montage, narzędzie pozwalające zastosować w filmie zestaw szablonów składających się z wielowarstwowych efektów oraz animacji. Pinnacle Studio 12 spodoba się entuzjastom dźwięku - teraz można go dokładniej kontrolować. Dodatkowo do projektu można teraz importować pliki graficzne w formatach PSD oraz GIF. Poza edycją podstawową, wersje Plus oraz Ultimate uzyskały aktualizacje w zakresie obsługi standardów wideo w wysokiej rozdzielczości oraz kamer HD.

Informacje www.pinnaclesys.com Cena od 49,99 funtów

Wielki słownik francusko-polski

Słownik zawiera około 200 000 wyrazów, wyrażeń i zwrotów z zakresu ogólnego słownictwa, używanego w krajach francuskojęzycznych. Oprócz wyrazów literackich, potocznych i regionalizmów umieszczono w nim wiele terminów fachowych z różnych dziedzin (pojęcia techniczne, medyczne, botaniczne, zoologiczne). W zawartości słownika umieszczono także imiona własne, spis nazw geograficznych i najczęściej używane skróty francuskie. Licznymi przykładami i wieloma wyrażeniami frazeologicznymi zilustrowano użycie wyrazów hasłowych.

Informacje www.lexland.pl Cena 159 zł

Kaspersky Internet Security 2009

Najaktualniejsza wersja pakietu ochronnego firmy Kaspersky Lab zawiera moduł antywirusowy (Kaspersky Anti-Virus 2009), a także dodatkowo firewall, zaprojektowany z myślą o zabezpieczeniu połączeń bezprzewodowych oraz wykonywanych z użyciem protokołu VPN. W skład pakietu wchodzi również system kontroli odwiedzanych stron, szczególnie przydatny dla rodziców małoletnich internautów oraz filtr antyspamowy. Cały zestaw jest łatwy w konfiguracji i zapewnia odpowiedni poziom ochrony domowego peceta.

Informacje www.kaspersky.com Cena 59,95 dolarów