Nie zapłacisz abonamentu RTV, nie dostaniesz kredytu

Ministerstwo Gospodarki postanowiło powrócić do pomysłu umożliwienia TVP i Polskiemu Radiu wpisywania do rejestru dłużników osób zalegających z opłatami za abonament RTV.

Abonament RTV to drażniący temat szczególnie dla osób, które przestały w pewnym momencie go opłacać i teraz muszą zapłacić zaległości wraz z odsetkami mogącymi wynieść nawet ok. 1500 złotych. Okazuje się, rząd szykuje kolejne rozwiązanie, które pozwoliłoby na ściąganie zaległego abonamentu.

Jak informuje serwis hotmoney.pl, w Ministerstwie Gospodarki postanowiono wrócić do pomysłu, który pojawił się ok. dwóch lat temu. Co prawda chodzi w nim głownie o takie instytucje jak ZUS, czy KRUS, ale wiceminister gospodarki Mariusz Haładyj nie wyklucza, że również TVP i Polskie Radio otrzymają możliwość wpisu do rejestru dłużników osoby, która ma abonamentowe zaległości.

Co to oznacza?

Poważne problemy dla tych dłużników, którzy zechcą wziąć kredyt. Do rejestru dłużników zaglądają bowiem banki...

Na koniec warto przypomnieć, że do rejestru dłużników możemy trafić mając 200 zł zadłużenia. Roczne zadłużenie z tytułu nieopłacania abonamentu RTV przekracza tę kwotę.