Nie zgadniesz do czego wykorzystano MagSafe z iPhone 12!

Złącze magnetyczne MagSafe posłużyło do wyciągnięcia iPhone'a 12 Pro, który trafił do jednej z berlińskich studzienek. Smartfon wyłowiono z wykorzystaniem linki rybackiej oraz złącza MagSafe. Jak dokładnie wyglądała cała operacja?

Pewien posiadacze iPhone'a 12 Pro z Berlina miał wyjątkowego pecha i sporo szczęścia w jednym. Jego smartfon wpadł do jednej ze studzienek kanalizacji miejskiej.

iPhone 12 z ładowarką MagSafe

iPhone 12 z ładowarką MagSafe

Do wyciągnięcia telefonu komórkowego posłużyło złącze do ładowania magnetycznego MagSafe. Cała historia została później opisana na Twitterze.

Smartfon trafił do jednej ze studzienek kanalizacji miejskiej. Fredrik Riedel przekazał, że znajdowało się w niej około 3 metry mułu. Podczas próby wyłowienia telefonu natkniętą się najpierw na konsole Nintendo Switch.

Riedel ze znajomymi stworzył zaimprowizowaną wędkę z magnesem na końcu. Po spuszczeniu jej do wody odpowiednio mocny magnes połączył się z iPhonem 12 Pro z wykorzystaniem systemu MagSafe.

Urządzenie zostało wyciągnięte z kanalizacji o godzinie 3 rano. Smartfon spędził w niej około trzy godziny. iPhone 12 Pro działa bez zarzutu.

To kolejna niezwykle ciekawa historia ze smartfonem Apple roli głównej. W marcu 2021 roku do sieci trafiły informacje o iPhone 11, który przez około pół roku leżał na dnie jeziora w Kolumbii Brytyjskiej. Smartfon po tak długim czasie w wodzie również działał bez zarzutu. Wymagał jedynie naładowania.

Jak widać system ładowania magnetycznego może przydać się do wyciągania iPhone'a 12 z ciężko dostępnych miejsc. Mimo wszystko życzymy Ci, abyś nie musiał z niego korzystać w taki sposób.

Sprawdź najnowsze informacje o nadchodzącym iPhone 13.

Źródło: phonearena.com