Niebawem na monitorach

Warcraft II Platinium


Warcraft II Platinium

Po ogromnym sukcesie jaki osiągnął StarCraft, szczególnie wśród internetowych graczy, firma Blizzard zdecydowała się odświeżyć jeden ze swoich starszych hitów - Warcraft'a II. Warcraft II Platinium będzie kombinacją starych dobrze znanych misji, oraz dwóch zupełnie nowych kampanii (w sumie prawie 70 misji!). Prawdziwym rarytasem dla wszystkich fanów tej gry będzie możliwość darmowej gry na serwerze Battle.net na zasadach podobnych do StarCrafta.

http://www.blizzard.com/war2plat/index.htm

DirectX 6.0, 7.0 i 8.0

Nowy DirectX firmowany numerkiem 6.0 ma pojawić się tuż po wakacjach. Jeżeli wierzyć zapewnieniom Microsoftu w przypadku grafiki 3D jego wydajność w porównaniu z wersją 5.0 może wzrosnąć nawet o 60%. Podczas gdy trwają jeszcze prace nad wersją 6.0 zapowiedziane zostały wersje 7.0 a nawet 8.0. W przyszłości DirectX ma lepiej wspomagać zaawansowane technologie 3D także innych producentów procesorów niż Intel.

http://www.eu.microsoft.com/directx/default.asp

Quake III: Arena

John Carmack - główny programista id Software ogłosił, że w kolejnej części gry Quake tryb single całkowicie ustąpi miejsca trybowi multiplayer. Gracz będzie mógł co prawda grać w pojedynkę, ale wówczas czekać będzie na niego szereg aren wraz z botami.

Playlink

Pojawił się nowy serwis dla internetowych graczy. Nosi on nazwę Playlink i zajmować się będzie w większości grami przeznaczonymi do rozgrywek wieloosobowych.

http://www.playlink.com/

Dreamcast

Już 20 listopada odbędzie się premiera nowej konsoli do gier o nazwie Dreamcast. Poza wspaniałymi możliwościami graficznymi (przetwarza ponad 3 miliony poligonów na sekundę),Dreamcast posiada wbudowny modem, który pozwoli na grę po przez Internet. Co ciekawe - standardowym systemem operacyjnym konsoli będzie Windows CE.

StarCraft i PGL

Nareszcie! Starcraft został rzucony na pożarcie profesjonalnym zawodnikom z PGL (Profesjonalnej Ligi Graczy). W kolejnym trzecim już sezonie PGL, zawodnicy będą mieli okazję "łamać głowy" nad strategicznymi posunięciami w walce o dominację w kosmosie. Rozgrywki odbywać się będą na serwerze Battle.net, a do wygrania będzie 20.000 USD w gotówce, oraz nagrody wartości 15.000 USD.

http://www.pgl.com