Niebezpieczny odtwarzacz

Światło dzienne ujrzał kolejny patch dla odtwarzacza Windows Media Player, naprawiający trzy poważne błędy wykryte w programie. Microsoft określił poziom zagrożenia jako krytyczny.

Światło dzienne ujrzał kolejny patch dla odtwarzacza Windows Media Player, naprawiający trzy poważne błędy wykryte w programie. Błędy te występują w WMP w wersjach 6.4, 7.1 oraz 8.0 (wchodzącej w skład systemu Windows XP). Microsoft określił poziom zagrożenia jako krytyczny.

Najpoważniejszych z trzech ujawnionych błędów pozwala osobie z zewnątrz uruchomić na komputerze ofiary dowolny program, np. kasujący pliki na twardym dysku. Dwa kolejne błędy są mniej groźne. Pierwszy z nich pozwala użytkownikowi przyznać sobie pełne uprawnienia do korzystania z systemu za pomocą Media Playera w Windows 2000. Ostatni z błędów pozwala uruchomić włamywaczowi dowolny skrypt. Jednak aby do tego doszło, konieczny jest odpowiedni ciąg czynności i interakcja ze strony użytkownika, co, zdaniem Microsoftu jest mało prawdopodobne.

Microsoft nie zawiódł i udostępnił stosowną łatkę naprawiającą wspomniane błędy. Jest to łatka zbiorcza, zawierająca również wszystkie dotychczasowe poprawki dla Windows Media Playera.

Więcej informacji i plik do pobrania:

http://www.microsoft.com/technet/security/bulletin/MS02-032.asp


Zobacz również