Niebezpieczny ruch Samsunga. Ten średniak może pogrążyć Galaxy S21.

Samsung szykuje się do prezentacji nowego średniaka z rodziny Galaxy F. Dzięki flagowemu procesorowi będzie to niezwykle ciekawa alternatywa dla Galaxy S21.

Samsung po prezentacji flagowych modeli z rodziny Galaxy S21 przygotowuje się do wprowadzenia na rynek niezwykle ciekawego średniaka. O modelu Galaxy F62 po raz pierwszy usłyszeliśmy około dwóch miesięcy temu.

Samsung Galaxy F62

Samsung Galaxy F62

Koreańczycy rozpoczęli właśnie przygotowania do premiery, a do sieci trafiły plakaty promocyjne, które ujawniają kilka elementów specyfikacji technicznej.

Samsung Galaxy F62 zostanie zaprezentowany 15 lutego w Indiach. Smartfon będzie można kupić w sklepie internetowym Flpikart.

Koreański producent potwierdził już, że Galaxy F62 zaskoczy nas swoją wydajnością. Wszystko dzięki obecności 7 nm procesora Samsung Exynos 9825. Identyczny procesor znajdziemy w Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+. Exynos 9825 to ulepszona wersja Exynosa 9820 wykorzystanego w smartfonach z rodziny Galaxy S10.

Procesor Samsunga Galaxy F62

Procesor Samsunga Galaxy F62

Samsung deklaruje, że Galaxy F62 osiąga ponad 452000 punktów w Antutu oraz 2400 punktów w teście wielowątkowym Geekbench 5.

Wyniki testów syntetycznych wskazują, że Galaxy F62 będzie ciekawym średniakiem, który powinien spodobać się graczom z ograniczonym budżetem.

Galaxy F62 zaoferuje wyświetlacz Super AMOLED Infinity-O o rozdzielczości Full HD+ i nie sprecyzowanej jeszcze pojemności. Nie zabraknie również czterech aparatów na pleckach oraz czytnika linii papilarnych, który zostanie umieszczony w przycisku zasilania.

Smartfon zostanie wyposażony w gigantyczną baterię o pojemności 7000 mAh ze wsparciem dla 25 W systemu ładowania przewodowego. Nie zabraknie dual SIM, Bluetooth 5.0, NFC oraz USB Typu C.

Niestety urządzenie zadebiutuje jedynie w wersji z modemem sieci 4G LTE, co dla niektórych konsumentów może być sporą wadą. Cena ma wynosić około 350 dolarów.

W chwili obecnie nie wiemy, czy smartfon trafi do sprzedaży w Polsce. Jeżeli tak się stanie to może być jedną z najciekawszych propozycji w swoim segmencie cenowym, a zastosowanie wydajnego procesora nieco podważa sens zakupu flagowego Galaxy S21 za prawie 4000 zł.

Źródło: sammobile.com