Niebieski ekran śmierci (BSOD) w wersji GSOD dla testujących Windows 10

Uczestnicy program testów Windows 10, którym pojawi się ekran śmierci być może przetrą oczy ze zdumienia: może on bowiem nie być niebieski, ale...zielony.


Niebieski ekran śmierci (BSOD)

Niebieski ekran śmierci (BSOD) to niespodziewany, irytujący i przynoszący najgorsze wieści element, z którym prawdopodobnie spotkała się większość użytkowników Windows. Właśnie doczekał się on nowej wersji w postaci zielonego ekranu śmierci (GSOD). Dodać jednak należy, że "testowej" wersji.

Zielony ekran śmierci (GSOD)

28 grudnia Matthijs Hoekstra z Windows Enterprise Development Platform zamieścił następujący wpis na Twitterze dotyczący "wycieku" kompilacji Windows 10 build 14997:

"Fajnie jest czytać o tych wszystkich nowych funkcjach, które ludzie odkrywają w kompilacji, która wyciekła. Ich uwadze uciekła jednak jedna duża zmiana! Ogromna zmiana! Ciekawe, kiedy ją znajdziecie"Zobacz również:

  • 5 powodów, dla których Edge jest lepsze od Chrome
  • Windows 10 domyślnie zablokuje aplikacje - sprawdź które
  • Forza Horizon 5 jest przepiękna. Zobacz nowy gameplay

Dzisiaj dokonał tego @Chris123NT zamieszczając na Twitterze zrzut ekranu prezentujący...zielony ekran śmierci (GSOD):

Niebieski ekran śmierci (BSOD) w wersji GSOD dla testujących Windows 10

Zielony ekran śmierci (GSOD)

Zielony Ekran śmierci (GSOD): skąd ta zmiana?

Oczywiście powstaje pytanie skąd ta zmiana? Matthijs Hoekstra wyjaśnia, że zielona wersja ekranu przygotowana została jedynie z myślą o uczestnikach programu Windows Insider i pozwolić ma zespołowi pracującemu nad rozwojem Windows w rozróżnianiu raportów o błędach pojawiających się w testowanych kompilacjach. Dlaczego jednak niebieski kolor został zastąpiony akurat zielonym? Na to pytanie nikt nie zna odpowiedzi...