Niebieskie myszki Microsoftu pracują nawet na dywanie

Firma Microsoft przedstawiła oficjalnie dwie nowe myszki komputerowe korzystające z technologii BlueTrack Technology. Wykorzystuje ona światło niebieskiej diody i zapewnia - jak przekonuje producent - możliwość pracy na prawie każdej powierzchni.

Informacja o nowej technologii przedostała się do Sieci już kilkanaście dni temu. Jednak dopiero teraz została ona oficjalnie potwierdzona przez giganta z Redmond.

Na rynek trafią w sumie dwa modele o oznaczeniach Microsoft Explorer Mouse i Microsoft Explorer Mini Mouse - pierwszy przeznaczony jest dla użytkowników komputerów stacjonarnych, natomiast drugi powinien zainteresować posiadaczy notebooków. Urządzenia zbudowano w oparciu o technologię BlueTrack, która wykorzystuje światło niebieskiej diody LED. Przedstawiciele Microsoftu przekonują, że rozwiązanie takie zapewnia "gryzoniom" możliwość pracy na praktycznie każdej powierzchni (z małymi wyjątkami takimi jak czyste szkło) - od granitowego blatu kuchennego po leżący w pokoju dywan (mają być pod tym względem dużo lepsze od standardowych myszek laserowych i optycznych).

Microsoft Explorer Mini Mouse

Microsoft Explorer Mini Mouse

Komunikujące się drogą bezprzewodową (2,4 GHz) urządzenia wyposażone zostały w niewielkie nadajniki (o wymiarach 15,9 x 46,7 mm) podłączane do portu USB (w razie potrzeby możemy je umieścić w specjalnym gnieździe znajdującym się pod spodem myszki). Myszki różnią się od siebie (poza wymiarami) tylko zastosowanym zasilaniem - Explorer wyposażono w akumulator Li-Ion (możemy go podładować umieszczając urządzenie w specjalnej bazie zasilającej), natomiast Explorer Mini wymaga do pracy dwóch baterii AA.

Nowości pojawią się w sprzedaży w listopadzie. Ich ceny zostały ustalone na poziomie 100 USD (Explorer Mouse) i 80 USD (Explorer Mini Mouse). Więcej informacji na ich temat można znaleźć na witrynie producenta.


Zobacz również