Niecodzienne zastosowanie iPhone 13 Pro Max krokiem w dobrą stronę?

Smartfon zamiast profesjonalnego sprzętu medycznego? Lekarze w Stanach Zjednoczonych znaleźli niecodzienne zastosowanie dla najnowszego iPhone'a 13 Pro.

Fot. Apple

O możliwościach fotograficznych tegorocznych smartfonów Apple zdążyliśmy już usłyszeć wiele. Producent poświęcił im dużo czasu w trakcie prezentacji nowych urządzeń podczas California Streaming. Nie spodziewaliśmy się jednak, jak szybko znajdą one praktyczne zastosowanie. I to w dodatku w tak zaawansowanej dziedzinie.

Okazuje się, że jeden z amerykańskich doktorów, który przyjmuje pacjentów w San Diego, wykorzystuje aparat w iPhone 13 Pro Max do śledzenia postępu ich leczenia. Nie mówimy tu jednak o ogólnych fotografiach. Lekarz jest w stanie wykonywać na tyle dokładne zdjęcia, które pomagają mu w obserwowaniu i leczeniu chorób oczu.

Zobacz również:

  • iPhone SE 3/2022 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna (25.10.2021)
  • macOS Monterey - koniecznie sprawdź te nowe funkcje [poradnik]
  • Najlepsze pokrowce i etui dla iPhone 13 mini/13/13 Pro/13 Pro Max

Doktor Tommy Korn, okulista i entuzjasta wykorzystywania technologii w medycynie, podzielił się efektami swojej pracy w portalu LinkedIn. Możliwości fotograficzne najnowszego iPhone'a 13 Pro Max pozwalają mu na wykonanie niezwykle dokładnych zdjęć makro, na których może on zaobserwować jak przebiega proces leczenia chorób oczu u swoich pacjentów.

Lekarz stwierdził także, że takie wykorzystanie technologii z pewnością przyczyni się do wprowadzenia innowacji w zakresie opieki zdrowotnej jego pacjentów.

Zobacz także: Gdzie kupić nowego iPhone 13? Sprawdzamy oferty popularnych sklepów [AKTUALIZACJA 29.09.2021]