Niedobory Intela

Sprzedawcy, którzy chcą zakupić u dystrybutorów nowe procesory Intel Pentium 4 taktowane zegarem 1,7 GHz, muszą uzbroić się w cierpliwość. Okazuje się, że na odbiór pierwszych partii trzeba czekać co najmniej 4 tygodnie.

Sprzedawcy, którzy chcą zakupić u dystrybutorów nowe procesory Intel Pentium 4 taktowane zegarem 1,7 GHz, muszą na razie uzbroić się w cierpliwość - na odbiór pierwszych partii trzeba poczekać co najmniej 4 tygodnie.

Intel wprowadził na rynek najnowszy chip w cenie 352 USD zaledwie 10 dni temu, jednocześnie ogłaszając wielką obniżkę cen pozostałych procesorów. Od tamtej pory pojawiły się spore kłopoty również z dostawami jednostek 1,3 GHz oraz 1,5 GHz. Nawet najwięksi dystrybutorzy mogą zamawiać tylko ograniczone ilości tych procesorów.

Sprzedawcy najbardziej są zainteresowani procesorami Pentium 1,7 GHz bez modułu RDRAM RIMM. Jednak na razie nie wiadomo kiedy pojawią się one u dystrybutorów. Natomiast jednostki sprzedawane wraz z modułami będzie można nabyć w ograniczonych ilościach pod koniec maja. Jeden z amerykańskich dystrybutorów powiedział, że na razie najszybszą jednostką Intela, jaką można kupić w hurcie, jest procesor 1,4 GHz. Na układy 1,7 GHz, na które w tej chwili jest największe zapotrzebowanie, trzeba będzie czekać przynajmniej miesiąc.