Niedrogi Blu-ray od Sony

Podczas targów CES 2008 na stoisku Sony zarezentowano najnowszy czytnik Blu-ray tej firmy, przeznaczony do montażu w obudowie komputera PC. Model o oznaczeniu BDU-X10S charakteryzuje się przystępną ceną.

Sony BDU-X10S to napęd BD-ROM (nie umożliwia nagrywania na płytach BD, są one odczytywane z maksymalną prędkością 2x) przeznaczony do montażu w 5,25-calowej kieszeni komputera PC (będzie również dostępna wersja przeznaczona dla komputerów przenośnych). Urządzenie wyróżnia się ciekawą stylistyką i radzi sobie również z płytami DVD (maksymalna prędkość odczytu - 8x) oraz CD (maksymalna prędkość odczytu - 24x). Napęd komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu Serial-ATA i jest kompatybilne z systemami Windows XP SP2 Home/ Professional oraz Windows Vista. Klient kupując sprzęt znajdzie w zestawie oprogramowanie CyberLink PowerDVD BD Edition. Nowość oferuje średnie czasy dostępu wynoszące 210 ms (BD-ROM), 170 ms (DVD-ROM) i 160 ms (CD-ROM) oraz charakteryzuje się wymiarami 5,25" x 1,63" x 7,0" i wagą 0,8 kg.

Niedrogi Blu-ray od Sony

Sony BDU-X10S

BDU-X10S przeznaczony jest dla osób chcących kupić napęd, który będzie służył wyłącznie do odczytu materiału zapisanego na płytach Bu-ray. Urządzenie trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu w cenie 200 USD. Producent objął je rocznym okresem gwarancji.

Więcej informacji na temat nowości można znaleźć pod tym adresem.