Niedrogi sieciowy projektor od NEC-a

VT800 to oznaczenie najnowszego projektora firmy NEC. Urządzenie, które potrafi pracować w sieci i wyświetlić obraz w rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, charakteryzuje się dość atrakcyjną ceną.

VT800 korzysta z procesora HQV (Hollywood Quality Video) i potrafi wyświetlić obraz w rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, który charakteryzuje się - jak deklaruje producent - kontrastem na poziomie 500:1 oraz jasnością 2700 ANSI Lumenów. Urządzenie pozwala na skorzystanie z funkcji PIP/ESS oraz technologii ECO Mode (redukcja poboru mocy).

Niedrogi sieciowy projektor od NEC-a

NEC VT800

Projektor dysponuje lampą, której żywotność sięga 3000 godzin oraz 5-watowym głośnikiem. Możliwe jest podłączenie go do sieci (wbudowany moduł Ethernet) oraz skorzystanie z funkcji automatycznego dostosowania koloru obrazu do koloru ściany. Warto również wspomnieć o korekcji efektu keystone'a, systemie 3D Reform (zapewnie dobrą geometrię obrazu bez względu na ustawienie projektora), porcie USB oraz złączu HDMI (z obsługą HDCP).

Urządzenie zostało objęte 2-letnim okresem gwarancji (lampa - rok/500 godzin) i wycenione na niespełna 1000 USD. Do sprzedaży trafi w przyszłym miesiącu.