Niedrogie LCD NEC

Na polskim rynku debiutuje 15-calowy monitor LCD z nowej linii produktów NEC/Mitsubishi. LCD1560NX sprzedawany jest w cenie poniżej 2 tys. zł i posiada złącze cyfrowe DVI.

Aktywna powierzchnia ekranu ma wymiary 304 x 228 mm. Zalecana rozdzielczość pracy to 1024 x 768 pikseli przy odświeżaniu z częstotliwością 75 Hz. Dzięki krótkiemu czasowi reakcji matrycy (30 ms), monitor dobrze nadaje się do wyświetlania filmów czy dynamicznych gier. Kąt widzenia wynosi 120 stopni w poziomie i 90 stopni w pionie. Monitor oferuje jasność 250 cd/m2 i kontrast na poziomie 350:1.

Dzięki technologii NTAA (non-touch-auto-adjustment), NEC MultiSync LCD1560NX samoczynnie dopasowuje swoje ustawienia do otrzymywanego sygnału. Bezpośrednio po podłączeniu do komputera, automatycznie ustawione zostają takie parametry jak rozdzielczość, odświeżanie pionowe i poziome czy biegunowość. Bardziej zaawansowanych ustawień można dokonać w łatwy sposób – za pomocą klawiatury i myszy. Pozwala na to wykorzystująca protokół DDC/CI aplikacja NaViSet, bezpłatnie udostępniana na stronie internetowej NEC/Mitsubishi. Dostępna jest także wersja NaViSet Administrator, pozwalająca na inwentaryzację i kontrolę monitorów pracujących w sieci komputerowej. Oczywiście użytkownicy mogą skorzystać też ze standardowego graficznego menu ekranowego.

NEC MultiSync LCD1560NX posiada interfejs analogowy (D-sub) i cyfrowy (DVI-D). Monitor posiada certyfikat ISO13406-2, spełnia też normy CE, TUV GS, TUV Ergonomie oraz TCO99.

Produkt dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – tradycyjnej (beżowej) oraz czarnej (ze srebrną ramką ekranu, dzięki czemu również spełnia wymogi TCO99). Sugerowane ceny detaliczne netto wynoszą odpowiednio 1549 i 1599 zł. Monitor jest objęty 3-letnią gwarancją producenta na wszystkie podzespoły, na terenie Polski realizowaną w systemie door-to-door.