Niedrogie monitory LCD


Philips 170B5C

Niedrogie monitory LCD

Philips 170B5C sprawdza się dobrze w większości zastosować, ale jest zawsze o krok do tyłu za konkurencją.

17-calowe ekrany LCD stanowią udany kompromis między wielkością obrazu i ceną. Niestety, ten monitor firmy Philips nie wyróżnia się niczym wśród innych urządzeń przedstawionych w teście. Na papierze jego dane techniczne wyglądają całkiem dobrze (jasność 250 cd/m2 i kontrast 450:1), ale w rzeczywistości nie jest już tak dobrze.

Również czas reakcji 16 ms nie jest najgorszy, ale inne monitory radzą sobie lepiej pod tym względem. Philips nie zapewnia też żadnych dodatkowych funkcji, które mogłyby skompensować niedostatki. Cena tego monitora jest relatywnie niska (1215 zł), ale można znaleźć inne ekrany LCD w tej kategorii cenowej, które zapewniają więcej możliwości.

<hr size=1 noshade>Philips 190P5

Niedrogie monitory LCD

Możliwość obracania ekranu i regulacji wysokości nie usprawiedliwiają wysokiej ceny monitora Philips 190P5.

Kiedy monitor 190P5 pojawił się na rynku, został uznany przez niektórych użytkowników za najlepszy monitor 19-calowy. Rynek nie stoi jednak w miejscu, a producent nie zrobił nic, aby usunąć pewne niedociągnięcia. Największym z nich jest długi czas reakcji wynoszący aż 25 ms. Z tego powodu nie polecamy tego urządzenia dla graczy ani dla osób, które planują oglądanie filmów DVD na monitorze LCD.

Wydaje się, że również cena ekranu LCD jest dość wysoka. Nie usprawiedliwia jej nawet możliwość obracania ekranu i regulacji wysokości. Należy jednak podkreślić, że jakość obrazu zapewnianego przez ten model jest ciągle wysoka.<p>

<hr size=1 noshade>Benq FP937s

Niedrogie monitory LCD

Benq stworzył atrakcyjny monitor z ekranem o wysokiej jakości. Niestety, dobre wrażenie popsuła wysoka cena i brak złącza cyfrowego.

Większość produktów firmy Benq jest przeznaczona raczej na rynek popularny, dziwi więc trochę bardzo wysoka cena tego monitora o przekątnej 19 cali. Jego największą zaletą jest bardzo krótki czas reakcji, wynoszący tylko 12 ms. Sprawia to, że produkt Benqa sprawdzi się dobrze jako monitor dla graczy i osób zajmujących się wideo.

Jakość obrazu można ogólnie ocenić jako bardzo dobrą, również kąt widzenia sprawdza się dobrze w praktyce. Bardzo poważnym minusem jest brak złącza cyfrowego, co w droższym sprzęcie tej klasy nie powinno się zdarzyć.<p>

<hr size=1 noshade>NEC MultiSync 1970NX

Niedrogie monitory LCD

Monitor firmy NEC zapewnia bardzo dobry obraz, ale kto może sobie pozwolić na niego?

Jakość obrazu zapewnianego przez monitor firmy NEC jest bardzo wysoka, szczególnie biorąc pod uwagę bardzo wysoki kontrast obrazu. Dobre wrażenie zniweczył jedynie długi czas reakcji - wynosi aż 25 ms. Warto jednak podkreślić, że paleta kolorów była bardzo żywa i ekscytująca.

Pewną wadą monitora NEC jest niewygodny sposób obsługi menu za pomocą kilku przycisków i swego rodzaju dżojstika, którego działanie było dość niepewne. Wydaje się, że pod tym względem klasyczne przyciski lepiej się sprawdzają. Sporą wadą jest bardzo wysoka cena monitora (1970 zł), która sprawia, że nie będzie on raczej dostępny dla zwykłych użytkowników.