Niektóre gry na Windows 8.1 mają problem z obsługą myszy

Aktualizacja systemu operacyjnego Microsoftu do wersji Windows 8.1 dostępna jest już od niemal tygodnia. Okazuje się, że system ten trapią problemy wieku dziecięcego, a z wykonaniem uaktualnienia powinni wstrzymać się przede wszystkim gracze.

Aktualizacje systemu operacyjnego Microsoftu nie zawsze przebiegają bezboleśnie ze względu na olbrzymią ilość podzespołów sprzętowych, z którymi Windows zmuszony jest współpracować. Z tego powodu w pierwszych dniach po wprowadzenia nowego wydania okienek można spodziewać się problemów. Windows 8.1 nie jest wyjątkiem.

Okazuje się, że gracze po aktualizacji do Windows 8.1 odkryli, że w niektórych tytułach występują problemy z obsługą myszy. Wskaźnik laguje i nie reaguje wystarczająco szybko na polecenia graczy. Związane jest to ze zmianami “pod maską” jakie wprowadza nowy system Microsoftu. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku gier nie wspierających technologii Raw Input oraz DirectInput.

Niektóre gry na Windows 8.1 mają problem z obsługą myszy
Z tego powodu zapaleni gracze powinni wstrzymać się z aktualizacją do Windows 8.1, aż Microsoft nie wyda stosownej poprawki. Jeśli aktualizacja została już wykonana rozwiązać problem może uruchomienie gry w trybie kompatybilności z systemem Windows 8 i wybraniu opcji “Wyłącz skalowanie ekranu dla ustawień wysokiej rozdzielczości DPI” oraz “Uruchom ten program jako administrator”.

Zobacz również:

  • Sprawdzamy wydajność Windows 11 – wyniki są niejednoznaczne
  • Czy pójdzie mi Windows 11 - wymagania i lista kompatybilnego sprzętu

Najbardziej narażeni są na wystąpienie problemu osoby korzystające z myszy wspierającej wysokie DPI. Do gier sprawiających problemy na Windows 8.1 zaliczają się takie tytuły jak Deus Ex: Human Revolution, S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat, Metro 2033 i niektóre, jeśli nie wszystkie gry z serii Call of Duty.

źródło: tomshardware.com