Nielegalnie transmitujący wydarzenia sportowe w Sieci na celowniku Polsatu

Cyfrowy Polsat złożył pozew przeciwko mężczyźnie, który nielegalnie udostępniał w internecie transmisje z różnych wydarzeń sportowych.


Nielegalne transmisje wydarzeń sportowych w sieci

W sieci można znaleźć nielegalne transmisje z wydarzeń sportowych takich jak KSW, czy mecze piłkarskie. Amatorów na takie treści nie brakuje, ponieważ dostęp do sygnału w systemie pay-per-view na warunki polskie nie jest tani. "Biznesmeni" dorabiający się na tego typu transmisjach nie mogą jednak spać spokojnie. Znaleźli się bowiem na celowniku platform satelitarnych.

"Biznesmen" z Wałbrzycha

Do sądu trafił właśnie pozew Cyfrowego Polsatu przeciw 26-latniemu mieszkańcowi Wałbrzycha, który pozbawił platformę potencjalnych zysków prowadząc nielegalną działalność na przełomie 2013 i 2014 roku. Śledczy ustalili, że w tym czasie zarobił 250 000 tysięcy złotych, które dla ich zmylenia wielokrotnie przesyłał pomiędzy różnymi kontami.

NC+ też złoży pozew

Poszkodowana jest tutaj też platforma NC+. Prawdopodobnie ona również zdecyduje się na złożenie pozwu.

Co grozi oskarżonemu?

Mężczyzna został oskarżony o nielegalne udostępnianie w internecie transmisji oraz pranie brudnych pieniędzy. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet na osiem lat. Oczywiście może także zostać zasądzone odszkodowanie dla Cyfrowego Polsatu.

To kolejny przykład kontrataku wymierzonego w piratów

Na koniec warto przypomnieć, że to nie pierwsze działania skierowane przeciwko osobom udostępniającym nielegalne transmisje. Pod koniec 2016 roku został bowiem zatrzymany mężczyzna, który na Facebooku za pomocą komórki streamingował nielegalnie galę KSW. Poszkodowana stacja oszacowała swoje straty na 1 300 000 złotych.