Nielegalnie udostępniał online transmisje z Mistrzostw Świata w Siatkówce. Może posiedzieć 5 lat

Policjanci zlikwidowali nielegalny streaming kanałów telewizyjnych, którym zajmował się 20-letni mieszkaniec gminy Józefów.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie wpadli na trop (raczej nie sami) 20-letniego mieszkańca gminy Józefów, który za pośrednictwem kilkunastu stron internetowych udostępniał streaming sygnału płatnych kanałów telewizyjnych. Usługa była bezpłatna i obejmowała 140 pozycji. W ostatnim okresie mężczyzna musiał często zmieniać adresy stron z uwagi na ich blokowanie przez właścicieli darmowych domen.

Policja ustaliła, że 20-latek zajmował się opisaną działalnością "co najmniej" od kwietnia 2014 roku. Choć była ona niezgodna z prawem, być może będzie miała również swoich obrońców. Wśród udostępnianych kanałów były bowiem również te, na których transmitowano Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn. Jak pamiętamy, za darmo mogliśmy tylko obejrzeć mecz otwarcia i finał. Ten drugi udostępniony jednak został jedynie dlatego, że zagrała w nim nasza drużyna i Pana Solorza Żaka poprosił o to Pan Prezydent Bronisław Komorowski.

Oczywiście jak zawsze przy tego typu sprawach oszacowano wstępnie straty pokrzywdzonych firm: 1,5 miliona złotych.

Co grozi mężczyźnie? Do 5 lat pozbawienia wolności.