Nielegalny wgląd w Internet Explorera 6

Demonstracyjna wersja przyszłej przeglądarki Microsoftu Internet Explorer 6, została udostępniona na co najmniej dwóch specjalistycznych witrynach poświęconych oprogramowaniu.

Wersja beta Internet Explorera 6 została rozprowadzona przez Microsoft wśród wąskiej grupy software'owych testerów, którzy teoretycznie zadeklarowali utrzymanie produktu w ścisłej tajemnicy. Mimo to na dwóch stronach przeznaczonych dla entuzjastów oprogramowania (the-ctrl-alt-del.com i www.fileclicks.com), pojawiła się do pobrania beta wersja najnowszej przeglądarki Microsoftu.

Po interwencji koncernu pliki zostały po 18 godzinach (w czasie których kilka tysięcy osób pobrało program) zdjęte z witryny the-ctrl-alt-del.com, a na witrynie www.fileclicks.com próba pobrania przeglądarki kończy się powrotem do strony głównej serwisu.

Wnioskując z opublikowanych w Internecie zrzutów ekranowych, przyszła edycja IE nie różni się zbytnio zewnętrznym wyglądem od obecnej wersji programu. Uaktualnienie zaopatrzone zostało w 'Explorer bar' umieszczony w lewej, dolnej części ekranu, gdzie można zgromadzić adresy najczęściej odwiedzanych stron internetowych.

the-ctrl-alt-del.com

www.fileclicks.com


Zobacz również