Niemiec mistrzem Europy w Pro Evolution Soccer 2008!

W sobotę, 27 września, w rzymskim hotelu Westin Excelsior odbyły się Mistrzostwa Europy w Pro Evolution Soccer 2008. Zdaniem wielu, jest to najlepsza symulacja piłki nożnej dostępna obecnie na konsole i komputery osobiste.

W rozgrywkach brali udział zawodnicy z 14 krajów. Wśród nich nie zabrakło również Polaków: Artura i Karola Ollech. Wszyscy gracze zostali podzieleni na 8 grup.

Z każdej grupy do etapu pucharowego wychodziło po dwóch zawodników. Wśród nich nie znalazł się niestety Mistrz Polski, Artur Ollech. Nie zawiódł za to Wicemistrz, młodszy z braci, Karol. Po zaciętych pojedynkach w fazie pucharowej odpadł on jednak w ćwierćfinale. W pojedynku, którego stawką był awans do ½ finału Ollech przegrał z zawodnikiem z Francji - 1:3 (obaj uczestnicy grali Brazylią). Mistrzem Europy został natomiast Niemiec Sven "Butcher" Wehmeier pokonując w finale swojego rodaka Dennisa "Wide" Winklera 3:2.

Na pocieszenie warto nadmienić, że polska ekipa obecna na turnieju zajęła drugie miejsce w konkursie piłki "kopanej" ulegając w rzutach karnych jedynie reprezentantom Rosji.

17 października, w wersji na PC, PlayStation 3 oraz Xbox 360, trafi do sprzedaży Pro Evolution Soccer 2009. Nowa część wnosi do kultowej serii wiele nowości, m.in. oficjalną rozgrywkę UEFA Champions League, nowe licencje klubowe i narodowe oraz dodatkowe tryby rozgrywki. Dodatkowym plusem dzieła ma być również poprawiona grafika. Na przełomie października i listopada do sprzedaży trafią też wersje na PlayStation 2 oraz konsolę przenośną PSP.


Zobacz również