Niemiła niespodzianka dla użytkowników Windows 10. Aktualizacja zabrała licencję

Przy okazji najnowszej aktualizacji dla Windows 10 część użytkowników systemu w wersji Pro otrzymało niemiłą niespodziankę. Na skutek fatalnego błędu stracili oni licencję. Co więcej, system został ograniczony do wersji Home i to w wariancie bez aktywacji. Gorszy scenariusz trudno sobie wyobrazić.

Windows 10. Fot. Pixabay

Czegoś takiego chyba jeszcze w historii aktualizacji Windows nie było. Na skutek ostatniej aktualizacji zawierającej poprawki z zakresu bezpieczeństwa, niektórzy użytkownicy Windows 10 Pro potracili klucze licencyjne swoich systemów. Na domiar złego, platforma wykonała tzw. downgrade do wersji Home pozbawionej aktywacji. Mówi o tym stosowny komunikat o następującej treści:

We can't activate Windows on this device because you don't have a valid digital license of product key. If you think you do have a valid license or key, select Troubleshoot below. Error code: 0xC004C003

If you're having problems with activation, select Troubleshoot to try to fix the problem.

Niemiła niespodzianka dla użytkowników Windows 10. Aktualizacja zabrała licencję

Komunikat o błędzie licencji dla Windows 10

W wolnym tłumaczeniu - Nie możemy aktywować Windows na tym urządzeniu, ponieważ nie masz ważnego cyfrowego klucza licencyjnego. Jeśli masz ważną licencję lub klucz, wybierz Rozwiązywanie problemów poniżej.

Zobacz również:

  • Halo Infinite - pokaz gry już dziś. Sprawdź, jak oglądać
  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 10?

Trudno na razie określić liczbę użytkowników dotkniętych utratą licencji dla Windows 10 Pro. Powiadomienia o takich incydentach spływają do Microsoftu z różnych stron świata i na szczęście gigant jest już świadom istnienia błędu. Specjaliści koncernu pracują już nad jego rozwiązaniem.