Niepewna przyszłość L&H

Belgijski sąd odrzucił wniosek o ochronę przed bankructwem firmy Lernout & Hauspie, specjalizującej się w produkcji systemów rozpoznawania mowy.

Firma Lernout & Hauspie, specjalista od systemów rozpoznawania mowy, wystosowała do belgijskiego sądu wniosek o ochronę przed bankructwem. Został on jednak odrzucony z powodu nieprzedstawienia szczegółowego biznesplanu na najbliższych sześć miesięcy, dotyczącego restrukturyzacji przedsiębiorstwa i przywrócenia płynności finansowej. Rzecznik prasowy L&H oświadczył, iż firma nie będzie odwoływać się od decyzji sądu, lecz po zakończonym w firmie audycie złoży nowy wniosek uzupełniony o najświeższe dane.

Przechodząca bardzo poważny kryzys Lernout & Hauspie uzyskała już ochronę przed bankructwem na terenie Stanów Zjednoczonych. Przyczyną utraty płynności finansowej były straty koreańskiego oddziału firmy. Obecnie nie wiadomo, czy podjęte działania zdołają uchronić przedsiębiorstwo od ostatecznego bankructwa. Analitycy rynkowi sądzą, iż ofertę kupna Lernout & Hauspie złoży któryś z największych konkurentów firmy. Wśród potencjalnych nabywców wymienia się IBM, Philipsa, a nawet Microsoft.

Zobacz również:

  • Najlepsze oprogramowanie dla małych firm i freelancerów

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: