Nieprzerwane kopiowanie pod Windows

Przedstawiamy niezwykle użyteczne narzędzie dla systemu Windows - Total Copy 1.2. Ten darmowy program umożliwia wznawianie transferu po niespodziewanym przerwaniu, umożliwia ograniczenie jego szybkości (aby można było normalnie pracować w czasie kopiowania) lub przyspiesza cały proces.

Widok w czasie kopiowania

Widok w czasie kopiowania

Czy zdarzyło Ci się kopiować duży plik z sieci lokalnej lub innego dysku i coś poszło nie tak? Przy rozmiarze kilku gigabajtów taka operacja trwa kilkanaście minut, a przez sieć jeszcze dłużej. Jeżeli w jej trakcie wystąpi jakikolwiek błąd, to musimy zaczynać wszystko od początku. Total Copy zapobiega tego typu przykrym niespodziankom. Po instalacji nie daje znać o sobie - nie widać go w Menu Start, ani na pulpicie. Wystarczy jednak kliknąć prawym klawiszem myszy na jakiś folder i przenieść go do wybranej lokalizacji - oprócz standardowego menu kontekstowego pojawią się dwa polecenia: Total Copy Here oraz Total Move Here, które uruchamiają nasze narzędzie.

Menu kontekstowe

Menu kontekstowe

Program potrafi zatrzymać kopiowanie i rozpocząć je później. Jeżeli dysk docelowy będzie pełen, nastąpi awaria sieci lub wygenerowany zostanie inny błąd aplikacja automatycznie wstrzyma proces kopiowania. Po usunięciu problemu będziemy mogli powrócić do czynności w miejscu, gdzie została ona przerwana (nie trzeba wszystkiego zaczynać od nowa). Po niespodziewanym wyłączeniu komputera (np. awaria prądu) aplikacja również zapisuje ustawienia i po restarcie można wznowić kopiowanie.

Dodatkowo program posiada ogranicznik prędkości transferu plików, dzięki czemu można zwolnić zasoby systemowe dla innych zadań (np. odebrania poczty). Aplikacja przyspiesza cały proces - lokalnie o około 10%, a przez sieć około 1%. W przeciwieństwie do innych narzędzi Total Copy nie zmienia systemowej funkcji kopiowania.

Zapraszamy do pobrania programu z naszego serwisu.


Zobacz również