Niesamowite Maszyny odnoiosły wielki sukces

Światowe dane wskazują, że na świecie są miliony ludzi, którzy grają w symulatory. W 2012 roku Techland sprzedał w Polske ponad 135 tys. gier tego typu.

Wydawnictwo Techland już od 2009 roku dostarcza graczom różnorodne symulatory. W 2012 roku stworzona została także seria "Niesamowite Maszyny", w której pojawiają się kolejne odsłony znanych serii gier symulacyjnych, jak i zupełnie nowe tytuły. Tylko na swoim fanpage na Facebooku zgromadzono społeczność już ponad 10 000 fanów zainteresowanych tego typu rozgrywką. Produkty w serii pochodzą od największych i najważniejszych firm na świecie, projektujących ten rodzaj gier. Najlepszy wybór produktów gwarantują developerzy z takich firm jak m.in. Astragon, Aerosoft czy UIG.

Symulator Smieciarki

Symulator Smieciarki

Techland był pierwszą firmą, która z powodzeniem wprowadziła gatunek gier symulacyjnych na polskie półki sklepowe. Symulatory na początku nie wzbudzały zbyt dużego zainteresowania mediów i graczy. Z roku na rok pracowaliśmy nad tym, aby polscy gracze otrzymywali coraz lepsze i bardziej różnorodne produkty, współpracowaliśmy ze społecznością graczy i słuchaliśmy ich uwag. Dlatego też cieszymy się z tak dobrego wyniku dot. sprzedaży symulatorów. Po 4 latach od debiutu pierwszej tego typu gry, zauważamy jak wiele osób zaufało nam i widzi w nas rzetelnego wydawcę ich ulubionego gatunku gier. 135 000 sprzedanych pudełek to dla naszego polskiego rynku ogromny sukces. Cieszymy się, że wciąż pozostajemy liderem w tej dziedzinie i ogromnie dziękujemy wszystkim fanom symulatorów.

- komentuje Anna Łada-Grodzicka, PR Manager ds. Wydawnictwa firmy Techland.


Zobacz również