Niesforny podrywacz atakuje

Czyli krótka historia najsłynniejszego komputerowego Don Juana - Larry'ego

Czyli krótka historia najsłynniejszego komputerowego Don Juana - Larry'ego

Do dziś pamiętam stare, dobre czasy, kiedy z grupą kolegów - czternastolatków, z językiem wywalonym na wierzch, machaliśmy joystickiem, aby uzyskać "rezultat końcowy" w z trudem zdobytej i ukrywanej przed rodzicami grze "Sex Games" na poczciwym Commodore 64. Pamiętam także, jak z ojcem usiłowaliśmy (zresztą skutecznie) rozebrać Samanthę Fox w również dobrze znanym strip-pokerze (robiliśmy nawet zdjęcia na dowód, że nam się udało). I nie ma w tym nic dziwnego - gry erotyczne istniały praktycznie od momentu, kiedy pierwsze komputery osobiste zagościły w naszych domach. Oprócz tych, gdzie jedynym wymaganiem było szybkie wywijanie joystickiem, można było znaleźć i takie, w których wygrana była uzależniona od umiejętności logicznego myślenia oraz wrodzonego sprytu czy nonszalancji. Wśród nich królował "Leisure Suit Larry".

Ta słynna "przygodówka" to chyba największy sukces wśród gier komputerowych o tematyce związanej z seksem i erotyką. Producent - Sierra - wprowadziła na rynek już 6 "odcinków" przygód niestrudzonego podrywacza (od Larry 1 aż do Larry 7, z pominięciem numeru 4). Gra przeżyła ogromną ewolucję: od prekursora serii - czysto tekstowego "SoftPorn" napisanego jeszcze na komputerze Apple II (na tej grze w całości oparto fabułę Leisure Suit Larry 1), poprzez tytuły, takie jak "Passionate Patti in the Pursuit of Pumping Pectorals", aż do najnowszego odcinka - Leisure Suit Larry 7 "Love for Sail", zmieniło się bardzo wiele - przede wszystkim jakość oprawy graficznej i dźwiękowej. Idea pozostała jednak taka sama.

Dla nie wtajemniczonych: zadanie wszystkich części gry jest bardzo podobne - za pomocą umiejętnych podchodów zdobyć wybrane przedstawicielki płci pięknej w celu wspólnej zabawy w łóżku. Oczywiście, często sporo trzeba się przy tym napracować, zbierając po drodze różne przedmioty i informacje, unikając zazdrosnej żony itp. Słowem - raj dla erotomanów gawędziarzy. Grę oparto na scenerii typowo komiksowej, lecz mimo to, szczególnie w najnowszych, najbardziej dopracowanych odcinkach, grafika jest pociągająca i pobudzająca wyobraźnię.

Akcja Leisure Suit Larry 7 - najnowszej wersji Sierry - została, na życzenie wiernych fanów serii, umiejscowiona na pokładzie statku wycieczkowego. Sceneria wprost idealna do podbojów miłosnych - dziesiątki jędrnych pośladków wyłaniających się spod skąpych kostiumów kąpielowych, ciała nasmarowane olejkiem, piękne kształty dam rozkoszujących się kąpielą w pokładowym basenie. My zaś - jako niski, chudy, łysawy człowieczek - mamy za zadanie zdobywać ich wdzięki. Trudne zadanie. Bardzo rozbudowana grafika i dźwięk zostały uzupełnione o najnowszy wynalazek techniki w dziedzinie gier komputerowych... papierki zapachowe (!). Słowem - warto spróbować. Preview gry (plik AVI - ok. 5 MB) jest dostępny pod adresem:http://gamesdomain.ru/demos/preview/trip.html

Producent: Sierra

http://www.sierra.com

Strona poświęcona Leisure Suit Larry 7:

http://www.sierra.com/titles/lsl7/game.html