Nieśmiertelni Władcy

Pierwszy kwartał 2001 r. to data premiery nowej strategii RTS zatytułowanej Kohan: Immortal Sovereigns.

Ekipa z TimeGate Studios podczas niedawnych targów ECTS zaprezentowała na swoim stoisku produkt o nazwie Kohan: Immortal Sovereigns. Ta osadzona w klimacie fantasy gra jest kolejnym reprezentantem mocno eksploatowanego ostatnio gatunku strategii RTS. Fabuła przeniesie nas do pewnego mistycznego królestwa, które zamieszkiwała niegdyś potężna, nieśmiertelna cywilizacja. Społeczność ta została jednak zniszczona przez straszliwe kataklizmy, ale część populacji ocalała i teraz musi odbudować zdewastowane państwo.

Zadaniem gracza będzie rzecz jasna pokierowanie poczynaniami grupy niedobitków w kilkudziesięciu scenariuszach. Każda z misji wymagać będzie nie tylko właściwej rozbudowy osady i wystawienia odpowiedniej ilości oddziałów wojskowych, ale także umiejętnych działań dyplomatycznych oraz sprawnego zarządzania dostępnymi zasobami.

Ponadto natkniemy się na wiele dodatkowych zadań podobnych do tych z gier RPG oraz zobaczymy w akcji mnóstwo różnorodnych rodzajów jednostek militarnych oraz efekty działania zaklęć magicznych. A wszystko to w maksymalnej rozdzielczości 1024 x 768 przy zastosowaniu 16-bitowej głębi kolorów. Kohan: Immortal Sovereigns trafi na sklepowe półki prawdopodobnie w pierwszym kwartale 2001 r. (oprócz wersji dla systemu Windows będzie dostępna także edycja na platformę Linux).


Zobacz również